Logo
 

Strona internetowa  Sołectwa Zawada, jako narzędzie komunikacji z Mieszkańcami ma służyć przekazywaniu bieżących informacji dotyczących naszej miejscowości.
W założeniu administruje nią Rada Sołecka oraz sołtys danej kadencji publikując tu bieżące informacje związane z działalnością Rady, informacje przekazywane przez Urząd Gminy oraz informujące o wydarzeniach związanych z miejscowością.

Na stronie zebraliśmy także krótkie opisy organizacji i instytucji działających w Zawadzie umożliwiając prezentację ich działalności. Informacje znajdziecie Państwo w zakładce ORGANIZACJE.

Informujemy, że oficjalnymi serwisami internetowymi Sołectwa Zawada administrowanymi przez sołtysa i Radę Sołecką obecnej kadencji są:
www.solectwozawada.pl - oficjalna strona internetowa Sołectwa Zawada
www.facebook.com/zawada.solectwo - oficjalna witryna Sołectwa Zawada na Facebooku


Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów pochodzących ze strony poza tekstem informacji bez zgody Sołectwa Zawada zabronione.

Gry, przyrządy do ćwiczeń i książki trafiły do przedszkola, szkoły i biblioteki w Zawadzie
Powiększenie

Zrealizowaliśmy małe wsparcie wyposażenia placówek oświatowo - kulturalnych  z terenu Sołectwa Zawada.

Czytaj więcej >>>

Radosnej Wielkanocy 2021
Powiększenie

Wszystkim, bez wyjątku życzymy radosnych świąt Wielkiej Nocy!

Czytaj więcej >>>

Warsztaty koroszonkarskie w "Klubie Seniora" w Zawadzie
Powiększenie

Sołectwo Zawada wraz z „Klubem Seniora” w Zawadzie przy współpracy Stowarzyszenia „Nasza Zawada” zorganizowało w marcu 2021 warsztaty kroszonkarskie dla seniorów.

Czytaj więcej >>>

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych już 8.03.2021
Powiększenie

Jak informuje Gmina Turawa w najbliższych dniach na terenie gminy organizowana będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odbiór odpadów na terenie Zawady planowany jest na dzień 8.03.2021.

Czytaj więcej >>>

Biblioteka w Zawadzie działa już w stałych godzinach
Powiększenie

Biblioteka w Zawadzie (ul. Oleska 21) od 10 marca 2021 działa już w stałych godzinach i dniach. Zapraszamy

Czytaj więcej >>>

Zadbaj o swojego psa lub kota
Powiększenie

W marcu 2021 Gabinet Weterynaryjny PRIMO-VET  zaprasza m. in. mieszkańców Zawady będących właścicielami psów i kotów do skorzystania z zabiegów sterylizacji w obniżonych cenach. 
 
Czytaj więcej >>>

Dziękujemy za WOŚP 2021!
Powiększenie

Przed miesiącem (31.01.2021) odbył się w Zawadzie kolejny lokalny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Parę dni temu podsumowaliśmy wydarzenie i zakończyliśmy realizację formalności z nim związanych. Dziś chcemy wszystkim podziękować za wspólne pomaganie.

Czytaj więcej >>>

Podziekowanie za okazną solidarność!
Powiększenie

Szanowni Państwo na prośbę Państwa Katarzyny i Piotra Mańczyk jeszcze dziś (31.12.2020) zamieszczamy kilka słów podziękowań za okazaną pomoc w trudnych chwilach jakie przeżywają Oni po niedawnym pożarze domu

Czytaj więcej >>>

"Wigilia dla Seniorów" 2020 była mobilna
Powiększenie

Tuż przed świętami w ramach organizowanej od 17 lat „Wigilii dla Seniorów” zapukaliśmy do drzwi 127 mieszkańców Zawady w wieku 70+

Czytaj więcej >>>

"Park Wiejski" w Zawadzie zyskał parkowy charakter
Powiększenie

Chcemy podzielić się z Państwem radością z niedawnego zakończenia ostatniego etapu zasadniczych prac w Parku Wiejskim w Zawadzie. W ramach całej inwestycji zainstalowano tu oświetlenie parkowe, wytyczono chodniki, zamontowano elementy małej infrastruktury a ostatnio dokonano zasiewu trawy i pierwszych nasadzeń.

Czytaj więcej >>>

Plac zabaw "Kraina Zabaw" w Zawadzie już otwarty
Powiększenie

Niedawno (4.10.2020) w Zawadzie otwarto nowy ogólnodostępny plac zabaw dla najmłodszych. Plac pod nazwą „Kraina Zabaw” zlokalizowany przy siłowni zewnętrznej w sąsiedztwie gminnego boiska sportowego LZS. Mamy nadzieję, że będzie chętnie odwiedzany przez rodziny.

Czytaj więcej >>>

W Zawadzie zrealizowano prace melioracyjne
Powiększenie

Niedawno zakończyły się prace przy melioracji rowów na terenie naszej miejscowości poprzedzone wiosennym przeglądem instalacji, w którym uczestniczyli sołtys, członkowie Rady Sołeckiej, radni  gminni i przedstawiciel GSW. Prace zostały wykonane w ramach Gminnej Spółki Wodnej, za co w imieniu Sołectwa Zawada dziękujemy.

Czytaj więcej >>>