Logo
 

Razem odnaleźliśmy 3500 czekoladowych jajek wielkanocnych


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

W Niedzielę Wielkanocną 31.03.2024 po raz czwarty zaprosiliśmy najmłodszych do "Wspólnego Szukania Jaj Wielkanocnych" 2024 w Zawadzie.

Uczestnicy nie zawiedli i licznie zjawili się na boisku LZS Zawada by odnaleźć czekoladowe jaja. Słodyczy szukaliśmy w dwóch grupach – najmłodsi szukali ich na szkolnym placu zabaw a starsi na boisku LZS. Oprócz jajek na poszukiwaczy czekała niespodzianka – gdzieniegdzie na terenie poszukiwań „ukryły się” również czekoladowe zające. Podobnie jak w poprzednich latach bonusowe jajka można było otrzymać również w kościele podczas wielkanocnych nieszporów.
 
Tradycyjnie już naszym „młodym poszukiwaczom” odnalezienie jaj nie sprawiło większego problemu. Już po 30 minutach wszystkie jajka zostały odnalezione (ukryliśmy ich 3300 sztuk). Najlepsi poszukiwacze do swoich koszyków uzbierali ich np. 309, 242, 195 sztuk.

Gości, którzy nas odwiedzili zaprosiliśmy też do malowania pisanek, na specjalnie przygotowanych planszach. Zarówno najmłodsi, jak i starsi chętnie dokładali pociągnięć pędzlem korzystając  z przygotowanych farb. Oprócz zabawy dla najmłodszych wszystkich gości, którzy pojawili się na boisku zaprosiliśmy też na słodki poczęstunek. Można było napić się kawy i napojów owocowych oraz poczęstować się słodyczami i ciastem.

Dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom za udział w  zabawie.


Tegoroczne IV Wspólne Szukanie Jaj Wielkanocnych 2024 w Zawadzie przygotowali: Sołectwo Zawada (Sołtys i Rada Sołecka) oraz Stowarzyszenie LZS Zawada przy współpracy z Mniejszością Niemiecką - Koło DFK z Zawady, Radnymi Gminnymi z Zawady, Stowarzyszeniem „Nasza Zawada”, Parafią p.w. św. Floriana w Zawadzie,  Publiczną Szkołą Podstawową w Zawadzie i „Klubem Seniora”. W organizację spotkania włączyła się również Gmina Turawa.

Dzięki wspólnemu działaniu udało się nam m. in. zapewnić słodycze, wypieki i napoje, którymi mogliśmy poczęstować gości oraz zakupić 3500 czekoladowych jajek (jajka rozdano w kościele i odnaleziono na boisku).
Dziękujemy wszystkim współorganizatorom za podjętą współpracę.

Dziękujemy także zaangażowanym w prace  „na ostatniej prostej” tj. na boisku, a także podczas zakupów i logistyce- Pani Sabinie Okos, Pani Monice Fulneczek, Pani Natalii Skieresz, Panu Krystianowi Kulawik, Panu Januszowi Szymańskiemu, Panu Krystianowi Pikos, Panu Stefanowi Połoneckiemu, Panu Piotrowi Brzezina, Państwu Joannie i Tomaszowi Gryga,  Panu Beniaminowi Czech, Panu Krzysztofowi Misiak, Panu Jerzemu Adamiec, Panu Krzysztofowi Pańczyk oraz zaangażowanej grupie młodzieży (Dominik Kulawik, Stanisław Ryba, Julian Ryba).

Fot. Stanisław Ryba, Krystian Fulneczek, Tomasz Gryga  oraz Członkowie Rady Sołeckiej Sołectwa Zawada

Więcej zdjęć w galerii - "IV Wspólne Szukanie Jaj Wielkanocnych 2024 w Zawadzie"

Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka