Logo
 

Wigilia dla Seniorów - Zawada 2022. Cieszymy się ze spotkania


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

18.12.2022 mieliśmy okazję spotkać się z Szanownymi Seniorami mieszającymi w Zawadzie, którzy ukończyli 70 rok życia podczas „Wigilii dla Seniorów” 2022. Wieczór Opłatkowy po dwuletniej przerwie na powrót zorganizowaliśmy tradycyjnie w Salce Katechetycznej przy kościele parafialnym p.w. św. Floriana w Zawadzie.

Bardzo się cieszymy, że tym razem mogliśmy wrócić do stacjonarnej formy wydarzenia, które co potwierdzamy, (bo mogliśmy to naocznie po raz kolejny obserwować) jest dobrą sposobnością do spotkania i rozmów w gronie mieszkańców sąsiadów, znajomych, parafian.
Jak przed laty Wigilia rozpoczęła się od pobłogosławienia przez księdza proboszcza opłatków, którymi następnie uczestnicy spotkania się przełamali. Tradycją zawadzkiej „Wigilii dla Seniorów” jest też przygotowywany przez dzieci i młodzież krótki program artystyczny. O to zadbali podopieczni Prywatnego Ogniska Artystycznego „Preludium” pod okiem pani Marzeny Panek, za co dziękujemy. Po występie, w którym najmłodsi prezentowali kolędy, które wybrzmiewały z wykorzystaniem różnych instrumentów wszyscy razem zasiedliśmy do wigilijnej kolacji przygotowanej w kuchni Świetlicy Sołeckiej przez panie Agnieszkę Duda, Lucji Malek i Różę Stotko. Kolację zakończył słodki poczęstunek kawą i kołaczem. Seniorzy otrzymali również od organizatorów małe bożonarodzeniowe paczki z m. in z dedykowanym kubkiem na herbatę ufundowanym przez anonimowego darczyńcę, za co przy okazji bardzo dziękujemy.
W ostatnich latach przed pandemiczną przerwą tradycją stało się również wspólne kolędowanie, którego i tym razem nie zabrakło. Kolędowanie pod przewodnictwem księdza proboszcza, które wprowadziło wszystkich w bożonarodzeniowy klimat zakończyło się wspólnym odśpiewaniem bardzo dobrze wszystkim znanej kolędy „Cicha Noc”.

Cieszymy się z obecności wszystkich Seniorów, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Niestety ze względu na stan zdrowia nie mogliśmy spotkać się ze wszystkimi zaproszonymi jednak cieszymy się z tego, że w ogromnej większości wszyscy zaproszeni przyjęli nasze zaproszenie deklarując, że gdyby tylko mogli to chętnie spotkaliby się z innymi seniorami. Cieszymy się też z tego, że przed Bożym Narodzeniem udało się nam jeszcze dotrzeć do osób, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu z upominkiem i pozdrowieniem.


W imieniu swoim i Rady Sołeckiej składam podziękowania wszystkim organizacjom współorganizującym „Wigilię dla Seniorów” 2022 w Zawadzie: Proboszczowi i Radzie Parafialnej Parafii p.w. św. Floriana w Zawadzie, Mniejszości Niemieckiej – Koło DFK Zawada, Radnym gminnym z Zawady, „Klubowi Seniora” w Zawadzie i Stowarzyszeniu „Nasza Zawada”.
Za użyczenie choinek do dekoracji dziękujemy firmie „Choinki Pikos. Za użyczenie zastawy stołowej dziękujemy strażakom z OSP Opole – Gosławice. Dziękujemy też paniom oraz młodzieży dekorującym salkę i nakrywającym do stołu. Dziękujemy wspomnianym naszym paniom kucharkom za przygotowanie kolacji i restauracji „Retro” z Zawady m. in. za przyrządzenie na nią ziemniaków. Dziękujemy też wspomnianemu Ognisku Artystycznemu „Preludium”. Podziękowania ślemy też do ekipy naszych drogich kelnerek i kelnerów serwujących kolację oraz panów dbających o transport posiłków na trasie ze świetlicy do salki. Podziękowania ślemy też do organizujących transport choinek, organizujących zastawę stołową, organizujących ciasto, służących transportem dla seniorów, dostarczających zaproszenia i paczki świąteczne oraz do wszystkich osób zaangażowanych w organizację tego spotkania.

Sołtys i Rada Sołecka
Sołectwa Zawada


Ze swojej strony chciałbym bardzo podziękować również zaangażowanym Członkom Rady Sołeckiej Sołectwa Zawada za Państwa wsparcie i duże zaangażowanie w organizację wydarzenia.
Dziękuję!

Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka


Zdjęcia zamieszczone w relacji pochodzą od Rady Sołeckiej i pani Marzeny Dymarczyk.