Logo
 

Podsumowujemy i dziękujemy za WOŚP 2022 w Zawadzie


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Z końcem stycznia 2022 w Zawadzie po raz 14. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą tworzy razem Zawada i cała okolica! Organizacja tegorocznej odsłony WOŚP podobnie jak poprzednia niestety nie obyła się bez trudności, na które nie mieliśmy wpływu. Ciągle trwająca pandemia nie pozwoliła nam jeszcze zaprosić Państwa np. na wspólny poczęstunek a panujące w czasie finału wyjątkowo złe warunki atmosferyczne dodatkowo pokrzyżowały nam plany. Jednak dzięki wielkiemu zaangażowaniu organizatorów udało się nam „nie odpuścić” i zorganizować wydarzenie! Nerwowe niedzielne przedpołudnie zakończyliśmy wspólną naradą kryzysową, podczas której dzięki współpracy współorganizatorów i merytoryce (mimo towarzyszącego napięcia) zdecydowaliśmy o przeniesieniu popołudniowego finału  do remizy OSP Zawada i sali Świetlicy Wiejskiej oraz na plac przed strażą pożarną w Zawadzie. Za inicjatywę dziękujemy tu naszym strażakom!

Mocno wietrzna pogoda nie zraziła naszych dzielnych wolontariuszy, którzy od 7.00 rano kwestowali w Zawadzie (można było ich spotkać na ul. Luboszyckiej w okolicach kościoła, na parkingu pod C.H. „Zawada Centrum”, w „Stajni Zawada” i oczywiście podczas popołudniowego spotkania pod OSP Zawada). Nasi wolontariusze pojawili się także na zaproszenie Sołectwa Osowiec pod tamtejszą OSP a na zaproszenie Sołectwa Turawa odwiedzili morsujących nad Jeziorem Srebrnym.

Podczas popołudniowo-wieczornego finału przy OSP i Świetlicy Wiejskiej w Zawadzie oprócz licytacji gościliśmy niezawodnych muzyków z okolicy, którzy w tym roku skupieni wokół Orkiestry Dętej OSP Węgry dali WOŚP-owy koncert w remizie OSP Zawada. O karnawałowe rytmy zadbał z kolei DJ Blucase a pobliska „Stajnia Zawada” zaprosiła do zwiedzenia jej pomieszczeń i ogrzania się przy okazji. Wszyscy, którzy odwiedzili nasz lokalny finał, w zamian za datek do puszki mogli poczęstować się słodyczami. Na zakończenie (po godzinie 20.00) wspólnie rozświetliliśmy symboliczne serce, co oficjalnie zakończyło tegoroczny finał WOŚP w Zawadzie.


Bardzo dziękujemy wszystkim Państwu – Mieszkańcom Zawady i Mieszkańcom całej okolicy, którzy mimo niesprzyjającej pogody zagrali we wspólnej orkiestrze wspomagając ją poprzez datki do puszek, służąc wsparciem sponsorskim czy też przekazując fanty na licytacje. Dziękujemy również wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w organizację finału. WSPÓLNIE ZAGRALIŚMY NA KWOTĘ 14792,02 zł.


W imieniu Rady Sołeckiej dziękujemy także wszystkim współorganizatorom za wspólne działanie. Podziękowania kierujemy do Członków OSP Zawada, Wolontariuszy WOŚP 2022, Radnych Rady Gminy reprezentujących Sołectwo Zawada, przedstawicieli inicjatorów WOŚP w Zawadzie, społeczności Przedszkola Publicznego w Zawadzie oraz Gminy Turawa. Bardzo dziękujemy za kolejne wspólne granie Sztabowi WOŚP Opole! Za wspólne granie dziękujemy także Sołectwu Osowiec i tamtejszej grupie osób zaangażowanych w WOŚP, z którą mieliśmy okazję współpracować przy pierwszych lokalnych edycjach oraz Sołectwu Turawa, a  także „Stajni Zawada” i C.H. „Zawada Centrum”. Za organizację nagłośnienia podziękowanie ślemy do Grupy SBRT i Pana Patryka Feliks. Za zapewnienie programu artystycznego dziękujemy Orkiestrze Dętej OSP Węgry i DJ-owi Blucase. Za pomoc w przygotowaniu dekoracji dziękujemy Osobom dekorującym oraz firmom „Choinki Pikos”, „Gijon Serwis Połonecki”, „VITIS” Opole i „Usługi Stolarskie Daniel Dudek”, a także przedszkolakom z Przedszkola Publicznego w Zawadzie. Za wsparcie organizacji poczęstunku dla wolontariuszy i organizatorów dziękujemy z kolei firmie „Rzeźnictwo-Wędliniarstwo Wrzód” i anonimowemu darczyńcy. Chcemy również podziękować wszystkim Osobom zaangażowanym w promocję wydarzenia (w tym w kolportaż plakatów). Za przygotowanie relacji z wydarzenia dziękujemy redakcji Opowiecie.info i TV Turawa. Dzięki też wszystkim zaangażowanym w prace przygotowawcze w Parku Wiejskim i pod OSP zarówno, przed jaki i po WOŚP, Osobom przygotowującym banery i oznaczenia sanitarne, Osobom dbającym o zdjęcia, Osobom przygotowującym i realizującym licytacje, Osobom przyrządzającym poczęstunek dla wolontariuszy, Osobom dbającym o rozświetlenie WOŚP-owego serca, Osobom zapewniającym transport wolontariuszom, Osobom przygotowującym i dostarczającym podziękowania do adresatów.

DARCZYŃCY FANTÓW NA LICYTACJE WOŚP 2022 W ZAWADZIE

(kolejność wymienienia przypadkowa)
„Zawada Centrum – Lodziarnio-Kawiarnia „Sopelek”, „Myjnia Zawada”, Stowarzyszenie „Nasza Zawada”, „StoStopni.com” Opole, Sklep Spożywczy „Grot” Opole, Pani Jolanta Perec, Gmina Turawa, Stowarzyszenie „LZS Zawada”, „Stajnia Zawada”, Pan Mateusz Dul, Pan Rajmund Okos, Salon Kosmetyczny „Be Lady” Opole, Pan Piotr Wołowiec, Pani Izabela z Zawady, Gabinet Medycyny Estetycznej „Kałuża-Wieczorek” Opole, Restauracja „Marcin” Zawada, „Usługi Stolarskie Daniel Dudek” Zawada, „Elektroserwis Ochentel” Zawada, Państwo Martyna i Krzysztof z Zawady, Państwo Sylwia i Józef z Zawady, „Studio Projektowania Wnętrz Mariola Warmons”, Państwo Monika i Krystian z Zawady, Pani Mirela z Kotorza Małego, Pani Joanna z Zawady, Sołectwo Zawada
 
Jeżeli o kimś zapomnieliśmy przepraszamy, może to być -co zaświadczamy z całą mocą- jedynie efektem przeoczenia w ferworze organizacji. RAZ JESZCZE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM!

Fot. Monika Fulneczek, OSP Zawada, Rada Sołecka Sołectwa Zawada, Sołectwo Turawa, Opowiecie.info, Turawa TV

W imieniu wszystkich Organizatorów
jako koordynatorzy WOŚP 2022
Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa ZawadaOd siebie dziękuję także Radnym Rady Sołeckiej za zaangażowanie i współpracę! Wszystkim raz jeszcze wielkie dzięki za 14. wspólne granie we wspólnym WOŚP w Zawadzie!

Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka