Logo
 

Święty Marcin z wizytą w Zawadzie


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

W piątek 11.11.2022 w Zawadzie wzorem poprzednich lat świętowaliśmy obchody Dnia Świętego Marcina – „Martinstag” 2022.

Wydarzenie rozpoczęło się od oczekiwania na pojawienia się świętego na placu przy szkole podstawowej w sąsiedztwie boiska LZS.

Św. Marcin nas nie zawiódł i jak zawsze konno zjawił się w Zawadzie. Po powitaniu (uczniowie szkoły powitali gościa śpiewem wykonując specjalnie przygotowane piosenki) w świętomarcińskim orszaku z latarenkami (lampionami) udaliśmy się na Mszę Świętą poprzedzoną scenką z życia św. Marcina. Po Mszy wszyscy chętni mogli skorzystać z zaproszenie na familijne spotkanie w farskim ogrodzie za plebanią. Tam na wspólnym ognisku można było własnoręcznie upiec kiełbaskę a także skorzystać z poczęstunku rogalami i herbatą o co zadbało Koło DFK, Parafia i seniorzy z Klubu Seniora w Zawadzie wraz z zaangażowanymi Paniami obsługującymi stoisko.

Realizując przesłanie św. Marcina zachęcające do dzielenia się z innymi mogliśmy także wesprzeć zbiórkę na rzecz „Domu Nadziei” w Opolu i Dylakach. Za okazane wsparcie dziękujemy!.


Organizatorami Martinstagu w Zawadzie 2022 była Mniejszość Niemiecka (Koło DFK Zawada), która jest inicjatorem imprezy oraz Parafia p.w. św. Floriana w Zawadzie. Na zaproszenie  w organizację wydarzenia włączyła się także Ochotnicza Straż Pożarna w Zawadzie, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Zawada, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzie oraz zaangażowani  Mieszkańcy.

W imieniu Wszystkich organizatorów dziękujemy za wspólne spotkanie i zapraszamy za rok.
 

W imieniu swoim i Rady Sołeckiej dziękuję DFK Zawada i Parafii p.w. św. Floriana za zaproszenie do współtworzenia wydarzenia! Miło było nam również podjąć współpracę z OSP, Szkołą Podstawową i Wszystkimi zaangażowanymi w tą inicjatywę. Dzięki.

Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka


Fot.
Mniejszość Niemiecka - DKF Zawada,  Parafia p.w. św. Floriana w Zawadzie, Rada Sołecka Zawada, Pan Krzysztof Pańczyk