Logo
 

"Lato w Zawadzie" 2022. Dziękujemy za współpracę i wspólną integrację


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

W weekend 9-10.07.2022 mogliśmy wspólnie witać lato 2022 uczestnicząc w festynie „Lato w Zawadzie”. Po dwóch latach wymuszonej pandemią przerwy na powrót udało się zaprosić Mieszkańców i Gości do spotkania i wspólnego świętowania.  Cieszymy się z Państwa obecności.

W przygotowanym programie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Sobota upłynęła nam pod znakiem rywalizacji piłkarskiej, w której o Puchar „Lata w Zawadzie” zmierzyły się 6-osobowe reprezentacje firm i organizacji z okolicy. Puchar przypadł w udziale reprezentacji OSP Osowiec, co pokazuje, że strażacy oprócz służby także grają w piłkę. Drugie miejsce zajęła drużyna reprezentująca firmę „Usługi Remontowe – Budowlano Sebastian Ryba” a trzecie reprezentacja firmy „Choinki Pikos”. Turniej zorganizowano przy współpracy ze Stowarzyszeniem LZS Zawada. W sobotnie popołudnie zaprosiliśmy również najmłodszych do udziału w animacjach, podczas których nie było nudy. Gratką dla fanów motoryzacji było z kolei zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nasza Zawada” ”Letnie Spotkanie Motoryzacji Dawnej”, w którym udział wzięli właściciele i miłośnicy zarówno zabytkowych samochodów, motocykli, motorowerów oraz wozów gaśniczych. W ramach spotkania uczestnicy w eskorcie strażaków OSP Zawada uczestniczyli w pokazowym przejeździe ulicami Zawady.  Program festynu od lat stawia również na humor, o który w tym roku w sobotnim koncercie zadbał Kabaret „Kafliki”. Pierwszy dzień festynu zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Remedium”. Niedziela tradycyjnie rozpoczęła się występami młodych wykonawców, którzy w ramach „Sceny Młodych Artystów” prezentowali zdolności wokalne, taneczne i w grze na instrumentach (keyboard, skrzypce). Młodzi Wykonawcy, którzy wystąpili w Zawadzie są podopiecznymi Prywatnego Ogniska Artystycznego „Preludium”, z którym przy organizacji występów współpracowaliśmy. W drugim dniu festynu również nie zabrakło emocji sportowych – tym razem na boisku LZS-u w turnieju piłki wodnej „Wasserball” rywalizowały reprezentacje okolicznych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zwyciężyła reprezentacja OSP Chróścice, drugie miejsce zajęła reprezentacja OSP Zawada, trzecie OSP Osowiec i czwarte wspólnie  OSP Kadłub Turawski i OSP Bierdzany. Turniej zorganizowano we współpracy z OSP Zawada. Niedzielne festynowe popołudnie obfitowało w wydarzenia na scenie, na której wystąpili „Syrinks” – Daria Noryńska w koncercie „Z fletnią Pana za pan brat”, Dominika i Janusz Żyłka oraz orkiestra dęta „Blaskapelle Świbie”. Podczas biesiady goście mieli okazję skorzystania z poczęstunku tradycyjnym śląskim kołołcem i dobrym kafejem. Drugi dzień witania lata również zakończyliśmy zabawą taneczną, którą prowadził zespół „Atlantis”. Tradycyjnie oprócz występów artystycznych, rywalizacji sportowej i imprez towarzyszących uczestnicy festynu, mogli również skorzystać z gastronomii a także ze strefy rekreacji w postaci dmuchańców.

Dziękujemy wszystkim, którzy mimo niepewnej aury nas odwiedzili - miło było nam Państwa gościć. „Lato w Zawadzie” po raz kolejny okazało się dobrą letnią propozycją dla mieszkańców okolicy, aby nie wyjeżdżając daleko - móc ciekawie i miło spędzić wakacyjny weekend.

Dwudniowe świętowanie było poprzedzone wysiłkiem pracy organizacyjnej, bez której przygotowanie festynu nie byłoby możliwe. Jako Rada Sołecka i Sołtys bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia. Podziękowania kierujemy do członków Komitetu Organizacyjnego, do Osób indywidualnych a także do organizacji i instytucji, z którymi wspólnie mogliśmy przygotować festyn. Dziękujemy za współpracę w charakterze współorganizatora Gminie Turawa, LZS-owi Zawada, OSP Zawada, Stowarzyszeniu  „Nasza Zawada”, Radnym Gminnym z Zawady, „Klubowi Seniora” w Zawadzie, Mniejszości Niemieckiej – Koło DFK Zawada, Parafii p.w. św. Floriana w Zawadzie, Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzie oraz Prywatnemu Ognisku Artystycznemu „Preludium”. Chcemy także podziękować wszystkim, którzy wsparli nas już podczas samych prac na placu festynowym. Dziękujemy Osobom pomagającym w montażu i demontażu namiotu, Osobom dekorującym scenę, Osobom dekorującym okolice placu festynowego, Osobom dbającym o przygotowanie „Zawadzkiej Cegiełki”, Osobom przygotowującym poczęstunek oraz serującym kawę i ciasto, Osobom dbającym o zabezpieczenie elektryczne i nagłośnienie, Osobom przygotowującym relację zdjęciową, Osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzeń towarzyszących, Osobom dbającym o porządek na terenie festynu i dbającym o zabezpieczenie obsługi organizacyjnej przed i w trakcie trwania wydarzenia. Dziękujemy również za zaangażowanie w tych pracach przedstawicielom młodzieży. Podziękowania za objęcie wydarzenia patronatem medialnym kierujemy również do redakcji portalu informacyjnego Opowiecie.info.

Organizacja festynu nie byłaby możliwa również bez wsparcia darczyńców - sponsorów.

Za Państwa wkład w przygotowanie imprezy serdecznie dziękujemy.

Sołtys i Rada Sołecka
Sołectwa ZawadaZe swojej strony również chciałbym bardzo podziękować Radnym Rady Sołeckiej oraz Radnym Rady Gminy reprezentującym Sołectwo Zawada za Państwa zaangażowanie, poświęcony czas i dobrą współpracę.

Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka


Zamieszczone zdjęcia pochodzą od Komitetu Organizacyjnego Festynu "Lato w Zawadzie" 2022, autorami zdjęć są Stanisław Ryba, Janusz Szymański, Marcin Czernia i Artur Pikos