Logo
 

Zawada z delegacją na Dożynkach Gminnych 2022 w Zakrzowie Turawskim


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

11 września 2022 delegacja Sołectwa Zawada udała się z reprezentacją na obchody Dożynek Gminnych Gminy Turawa do Zakrzowa Turawskiego.

Tradycyjnie z propozycją o przewodzenie delegacji na dożynki gminne zwróciliśmy się do organizatorów dożynek parafialnych. W tym roku byli nimi Mieszkańcy ulic Luboszyckiej, Św. Floriana i Piaskowej (z Luboszyc). Podjęta współpraca pozwoliła naszej reprezentacji w towarzystwie pięknej korony żniwnej uczestniczyć w przejeździe korowodu dożynkowego, podczas którego częstowaliśmy napotkanych  milusińskich cukierkami oraz wziąć udział w gminnych obchodach święta plonów reprezentując tam naszą miejscowość.

W imieniu swoim jak i Rady Sołeckiej dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie wspomnianej delegacji. Dziękujemy organizatorom dożynek parafialnych za przygotowanie korony, przystrojenie ciągnika i przyczepy dożynkowej a także za przewodzenie naszej reprezentacji państwu starostom i za asystę przy koronie młodzieży w strojach ludowych. Dziękujemy również panom, którzy zadbali o użyczenie ciągnika i przyczepy do przejazdu w korowodzie, panom, którzy użyczyli zadaszoną przyczepę do bezpiecznego przewozu korony i zadbali o jej transport do Zakrzowa Turawskiego. Za pomoc w przygotowaniu i uczestnictwo w delegacji dziękujemy również zaangażowanym Radnym Rady Sołeckiej i przedstawicielowi Radnych Gminnych reprezentujących Sołectwo Zawada.


Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka