Logo
 

Starsi i młodsi przygotowywali kroszonki podczas warsztatów w "Klubie Seniora"


W poniedziałek 4.04.2022 w „Klubie Seniora” w Zawadzie działającym w Świetlicy Wiejskiej przy remizie OSP po raz drugi (pierwsza edycja odbyła się w 2021 roku) odbyły warsztaty kroszonkarskie. Uczestnicy mogli zaznajomić się ze śląską – rytowniczą sztuką zdobienia jaj wielkanocnych a także samodzielnie ozdobić kroszonkę lub pokolorować papierowy szablon.

W tegorocznych warsztatach oprócz członków „Klubu Seniora” aktywnie uczestniczyli również uczniowie pierwszej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie. Najmłodsi z zaciekawieniem przyglądali się skrobaniu i sami próbowali swoich sił na przygotowanych (gotowanych w łupinach cebuli) jajach, chętnie także kolorowali przygotowane szablony z motywami wielkanocnymi. Starsi uczestnicy mieli za zadanie wykonać zaprezentowany wzór, po czym wspólnie wyróżniono kilka prac. Dziękujemy przy tej okazji Pani Edycie Klotka za przeprowadzenie warsztatów. Na zakończenie spotkania zaprosiliśmy wszystkich uczestników na słodki poczęstunek.   

Organizatorem warsztatów był „Klub Seniora” w Zawadzie oraz Sołectwo Zawada przy współpracy Stowarzyszenia „Nasza Zawada”

Dziękujemy za podjęcie współpracy.

Sołtys i Rada Sołecka
Sołectwa Zawada

Fot. PSP Zawada i „Klub Seniora” w Zawadzie

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie