Logo
 

Podsumowujemy i dziękujemy za WOŚP 2024 w Zawadzie


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

DZIĘKUJEMY ZA WOŚP 2024 W ZAWADZIE!
W ostatnią niedzielę stycznia 2024 roku po raz 16. razem zagraliśmy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Zawadzie.

Tradycyjnie kwestowaliśmy od rana. Naszych wolontariuszy (realizujących kwesty w ramach Sztabu WOŚP w Opolu) można było spotkać już od godziny 7.30 na ul. Luboszyckiej i później pod C.H. „Zawada Centrum” przy ul. Bocianowej. Kwestowaliśmy też na terenie Stajni Zawada i w Parku Wiejskim przy ul. Oleskiej.

Kulminacją WOŚP-owej niedzieli było popołudniowo-wieczorne spotkanie w Parku Wiejskim w Zawadzie, w którym od godziny 16.00 (w zamian za złożony datek do puszki) można było np. skorzystać z poczęstunku kawą, herbatą i ciastem albo napić się grzańca czy też własnoręcznie upiec kiełbaskę na ognisku. Chętni mieli też okazję wziąć udział w licytacjach gadżetów przekazanych nam przez darczyńców. Jak zawsze gościliśmy także muzyków. Z koncertem wystąpiła dla nas niezawodna Orkiestra Dęta OSP Węgry złożona z muzyków z całej okolicy a w rytmach zabawy karnawałowej zagrał zespół muzyczny „Magnetix”. Najmłodszych zapraszaliśmy do stanowiska malowanek, gdzie zachęcaliśmy, aby na białych płótnach pozostawić swój malunek, – ślad uczestnictwa w tegorocznym WOŚP. Podobnie jak w poprzednich latach także i w tym roku w ramach WOŚP Stajnia Zawada zorganizowała swój „dzień otwarty”, podczas którego można było zwiedzić stajenne pomieszczenia i skorzystać z konnych przejażdżek. Miło było się nam spotkać też przy ognisku, organizowanym od pierwszej zawadzkiej edycji WOŚP. Spotkanie w Parku zakończyliśmy (po godzinie 20.00), kiedy to wspólnie rozświetliliśmy symboliczne serce, co oficjalnie zakończyło tegoroczny XVI Lokalny Finał WOŚP w Zawadzie.

Bardzo dziękujemy wszystkim Państwu – Mieszkańcom Zawady i Mieszkańcom całej okolicy, którzy zagraliście w naszej wspólnej orkiestrze wspomagając ją poprzez datki wrzucone do puszek, służąc wsparciem sponsorskim i pomocą organizacyjną czy też przekazując fanty na WOŚP-owe licytacje.
WSPÓLNIE ZEBRALIŚMY KWOTĘ 27883,73 zł i 70 euro!


W imieniu Sołectwa Zawada (Sołtysa i Rady Sołeckiej) chcemy podziękować serdecznie wszystkim współorganizatorom za wspólne działanie i organizację tegorocznego finału WOŚP. Podziękowania kierujemy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie, Wolontariuszy WOŚP 2024, Radnych Gminnych z Zawady, do przedstawicieli Inicjatorów Lokalnego Finału WOŚP, do środowiska Przedszkola Publicznego w Zawadzie oraz do Gminy Turawa. Za współpracę dziękujemy także „Klubowi Seniora” w Zawadzie a za kolejne wspólne granie Sztabowi WOŚP w Opolu. Podziękowania za wsparcie organizacji imprezy ślemy także do „Stajni Zawada” i C.H. „Zawada Centrum”, a także do OSP Węgry, która na zaproszenie OSP Zawada wraz z nią zadbała o zabezpieczenie porządkowe spotkania.

Za wsparcie organizacji poczęstunku przy ognisku, do którego mogliśmy wszystkich zaprosić dziękujemy Państwu Wrzód -„Rzeźnictwo - Wędliniarstwo Wrzód” i Państwu Wodnickim - „Piekarnia Wodnicki”. Za przekazane nam na poczęstunek ciasto dziękujemy Paniom Marii Pikos, Monice Fulneczek i Martynie Datko, a za smalec Panu Henrykowi Zapiór. Dziękujemy również Osobom anonimowo przekazującym ogórki,  wino i inne specjały. Za udostępnienie samochodów z podestem tworzących scenę dziękujemy firmie „LUKSA Transport” - Marcin Luksa. Za nadzór nad przygotowaniem sceny dziękujemy Panom Danielowi Dudek i Dawidowi Bieniek oraz Łukaszowi Tischbierek i Klaudiuszowi Tischbierek. Za użyczenie choinek dziękujemy firmom „Choinki Pikos” i „Ogrody Połonecki”. Za organizację nagłośnienia dziękujemy zespołowi „New Stars” i grupie „SBRT”, a za zapewnienie programu artystycznego Orkiestrze Dętej OSP Węgry oraz zespołowi „Magnetix”. Za wsparcie w przygotowaniu rozświetlenia symbolicznego serca dziękujemy firmie „VITIS” Opole, za zabezpieczenie elektryczne firmie „INST-EL” oraz Panu Tomaszowi Duda, a za wydruk plakatów informacyjnych Panu Krystianowi Pikos.

Podziękowania kierujemy także do Osób, które wsparły organizację wydarzenia na różnych polach, tj. do Osób realizujących formalności związane z WOŚP, do wszystkich zaangażowanych w kolportaż plakatów i promocję, do Osób przyjmujących, przygotowujących otrzymane od darczyńców gadżety na licytacje i realizujących licytacje, do Osób dbających o montaż namiotu biesiadnego, do Osób dekorujących scenę, do Osób przygotowujących teren Parku i dbających o jego uprzątnięcie po WOŚP,  do Osób organizujących stoisko gastronomiczne (obsługujących stoisko, a także m.in. użyczających - zapewniających kuchenki i naczynia), do Osób dbających o zabezpieczenie porządkowe, do Osób przygotowujących ognisko, do Osób obsługujących kącik malowanek, do Osób przygotowujących poczęstunek dla wykonawców i organizatorów, do Osób wspierających rozliczenie puszek i wspomagających pracę wolontariuszy, do Osób dbających o logistykę, do Osób pomagających w rozświetleniu symbolicznego serca, do Osób przygotowujących i doręczających podziękowania do adresatów oraz do wszystkich Osób, które w jakikolwiek sposób włączyły się w organizację wydarzenia.

Przygotowania WOŚP 2024 wsparli organizacyjnie:
Sabina Okos, Ruta Długosz, Ewa Kulawik Anna Feliks, Monika Fulneczek, Monika Moczko, Joanna Szymańska, Joanna Gryga, Izabela Długosz, Aleksandra Długosz, Anna Długosz, Maria Długosz, Wiktoria Tischbierek, Marianna Tischbierek, Małgorzata Okos, Edyta Klotka, Julia Wieczorek, Julia Kaczmarek, Krystian Kulawik, Dominik Kulawik, Sebastian Moczko, Janusz Szymański, Krystian Pikos, Artur Pikos, Stefan Połonecki, Patryk Feliks, Rajmund Okos, Mateusz Salawa, Mateusz Zapiór, Andrzej Gręziak, Piotr Brzezina, Zbigniew Skrzydlewski, Mariusz Duda, Beniamin Czech, Krzysztof Misiak, Marek Fronia, Jerzy Adamiec, Jan Blasczyk, Klaudiusz Tischbierek, Łukasz Tischbierek, Mateusz Pikos, Dawid Bieniek, Robert Raszczyk, Julian Ryba, Artur Pikos, Sebastian Lisoń, Tomasz Duda, Michał Złotnik, Sebastian Dul, Roman Pytel, Klaudiusz Puscz, Piotr Sobek, Daniel Dudek, Florian Czech, Rafał Kulawik, Stanisław Ryba, Dawid Brandt, Michał Złotnik.

Podziękowania kierujemy także do wszystkich darczyńców fantów przekazanych nam na licytacje podczas WOŚP 2024 w Zawadzie.
Fanty przekazali nam (kolejność wymienienia przypadkowa):

Pani Anna Feliks – „Harmonia Fryzur”, Pan Marek Długosz – „Dekarstwo Hauzer”, Pan Daniel Dudek - „Usługi Stolarskie Daniel Dudek”, Gmina Turawa, „Elektro-Serwis Ochentel”, Pani Katarzyna Dul - Delikatesy „Grot” Opole, Restauracja „Marcin” w Zawadzie, Pani Brygida Jaskuła – konsultant AVON, Państwo Joanna i Andrzej Fronia, Państwo Sylwia i Józef Datko, Pan Dawid Panicz, Pan Dominik Kulawik, OSP Węgry, Pan Andrzej Afanasjew, Pani Jolanta Perec, Stowarzyszenie LZS Zawada, OSP Zawada, Pani Patrycja Dobrowolska – Salon Kosmetyczny „Be Lady" w Opolu, Pan Andrzej Matyszok (w imieniu Klubu Kibica Gwardii Opole), Pan Dominik Pikos, Państwo  Joanna i Tomasz Gryga – „Stajnia Zawada”, Pani Małgorzata Kern, Hotel-Restauracja-Kręgielnia „Szara Willa” Opole oraz darczyńcy anonimowi

Jeżeli w naszych podziękowaniach o kimś zapomnieliśmy przepraszamy, może to być, -co zaświadczamy z całą mocą jedynie efektem przeoczenia w ferworze zadań organizacyjnych.

RAZ JESZCZE WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJEMY!
Sołtys i Rada Sołecka
Sołectwa Zawada

Fot. Stanisław Ryba.
W relacji znalazły się również zdjęcia pochodzące od Rady Sołeckiej Sołectwa Zawada, a także od p. Dawida Bieniek.

Osobiście dziękuję także Radnym Rady Sołeckiej i Wszystkim zaangażowanym za Państwa wsparcie, zaangażowanie i współpracę! Wszystkim bez wyjątku wielkie dzięki za 16. wspólne granie w WOŚP w Zawadzie!

Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka