Logo
 

Strona internetowa  Sołectwa Zawada, jako narzędzie komunikacji z Mieszkańcami ma służyć przekazywaniu bieżących informacji dotyczących naszej miejscowości.
W założeniu administruje nią Rada Sołecka oraz sołtys danej kadencji publikując tu bieżące informacje związane z działalnością Rady, informacje przekazywane przez Urząd Gminy oraz informujące o wydarzeniach związanych z miejscowością.

Na stronie zebraliśmy także krótkie opisy organizacji i instytucji działających w Zawadzie umożliwiając prezentację ich działalności. Informacje znajdziecie Państwo w zakładce ORGANIZACJE.

Informujemy, że oficjalnymi serwisami internetowymi Sołectwa Zawada administrowanymi przez sołtysa i Radę Sołecką obecnej kadencji są:
www.solectwozawada.pl - oficjalna strona internetowa Sołectwa Zawada
www.facebook.com/zawada.solectwo - oficjalna witryna Sołectwa Zawada na Facebooku


Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów pochodzących ze strony poza tekstem informacji bez zgody Sołectwa Zawada zabronione.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych już 8.03.2021
Powiększenie

Jak informuje Gmina Turawa w najbliższych dniach na terenie gminy organizowana będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odbiór odpadów na terenie Zawady planowany jest na dzień 8.03.2021.

Czytaj więcej >>>

Dziękujemy za WOŚP 2021!
Powiększenie

Przed miesiącem (31.01.2021) odbył się w Zawadzie kolejny lokalny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Parę dni temu podsumowaliśmy wydarzenie i zakończyliśmy realizację formalności z nim związanych. Dziś chcemy wszystkim podziękować za wspólne pomaganie.

Czytaj więcej >>>

Zmiany dni i godzin funkcjonowania Biblioteki w Zawadzie
Powiększenie

UWAGA !
Aktualnie Biblioteka zaprasza czytelników dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki 

Czytaj więcej >>>

Decyzje podatkowe na rok 2021 - zapraszamy po odbiór
Powiększenie

Szanowni Państwo

W dniach 9-11.02.2021 oraz 15-16.02.2021 w Świetlicy Wiejskiej przy remizie OSP Zawada 9Zawada, ul. Oleska 29A) będzie okazja aby odebrać decyzje podatkowe na rok 2021.

Zapraszamy

Czytaj więcej >>>

Znamy kwotę WOŚP 2021 w Zawadzie
Powiększenie

ZNAMY OFICJALNĄ KWOTĘ WOŚP 2021 ZEBRANĄ W ZAWADZIE!

Czytaj więcej >>>

Podziekowanie za okazną solidarność!
Powiększenie

Szanowni Państwo na prośbę Państwa Katarzyny i Piotra Mańczyk jeszcze dziś (31.12.2020) zamieszczamy kilka słów podziękowań za okazaną pomoc w trudnych chwilach jakie przeżywają Oni po niedawnym pożarze domu

Czytaj więcej >>>

"Wigilia dla Seniorów" 2020 była mobilna
Powiększenie

Tuż przed świętami w ramach organizowanej od 17 lat „Wigilii dla Seniorów” zapukaliśmy do drzwi 127 mieszkańców Zawady w wieku 70+

Czytaj więcej >>>

"Park Wiejski" w Zawadzie zyskał parkowy charakter
Powiększenie

Chcemy podzielić się z Państwem radością z niedawnego zakończenia ostatniego etapu zasadniczych prac w Parku Wiejskim w Zawadzie. W ramach całej inwestycji zainstalowano tu oświetlenie parkowe, wytyczono chodniki, zamontowano elementy małej infrastruktury a ostatnio dokonano zasiewu trawy i pierwszych nasadzeń.

Czytaj więcej >>>

Plac zabaw "Kraina Zabaw" w Zawadzie już otwarty
Powiększenie

Niedawno (4.10.2020) w Zawadzie otwarto nowy ogólnodostępny plac zabaw dla najmłodszych. Plac pod nazwą „Kraina Zabaw” zlokalizowany przy siłowni zewnętrznej w sąsiedztwie gminnego boiska sportowego LZS. Mamy nadzieję, że będzie chętnie odwiedzany przez rodziny.

Czytaj więcej >>>

W Zawadzie zrealizowano prace melioracyjne
Powiększenie

Niedawno zakończyły się prace przy melioracji rowów na terenie naszej miejscowości poprzedzone wiosennym przeglądem instalacji, w którym uczestniczyli sołtys, członkowie Rady Sołeckiej, radni  gminni i przedstawiciel GSW. Prace zostały wykonane w ramach Gminnej Spółki Wodnej, za co w imieniu Sołectwa Zawada dziękujemy.

Czytaj więcej >>>

"Czyste powietrze" - informacje o programach proekologicznych
Powiększenie

Wymieniłeś źródło ciepła na bardziej ekologiczne lub zamierzasz zrealizować taką inwestycję w najbliższych dwóch latach? Zachęcamy do zapoznania się z wiadomością przekazaną do naszego Sołectwa przez Urząd Gminy w Turawie

Czytaj więcej >>>

Dożynki Parafialne Parafii Zawada - "Zniwniołk" 2020
Powiększenie

Już w niedzielę 20 września 2020 w imieniu organizatorów dożynek zapraszamy na Mszę Święta o godz. 10.30 do kościoła parafialnego p.w. św. Floriana w Zawadzie oraz do udziału w korowodzie dożynkowym poprzedzającym uroczystość w kościele.

Czytaj więcej >>>