Logo
 

Klub Seniora


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Informacje o działalności Klubu

Klub Seniora w Zawadzie funkcjonuje od 1 października 2019. Powstał w ramach projektu „Opolski Senior – zapewnienie wsparcia osobom niesamodzielnym oraz ich opiekunom”. Na otwarcie działalności Klubu zorganizowano uroczyste śniadanie integracyjne. Klub Seniora mieści się w Świetlicy Wiejskiej w Zawadzie. Zajęcia, jakie proponuje się w ramach działalności Klubu adresowane są do osób w wieku powyżej 50-ciu lat. Obecnie do Klubu Seniora w Zawadzie zapisanych jest 25 osób.

Wśród aktywności proponowanych w ramach działalności Klubu znajdują się różnorodne zajęcia zarówno manualne, kulinarne jak i sportowe. Seniorzy mogą rozwijać zdolności w różnych dziedzinach, realizować swoje pasje, a także nauczyć się nowych rzeczy. Spotkania w ramach Klubu pozwalają również na integrację środowiska seniorów w naszej miejscowości.

Do tej pory w ciągu kilku miesięcy funkcjonowania Klubu (październik 2019 – luty 2020) stworzyliśmy jesienne świeczniki, wieńce i stroiki na Wszystkich Świętych, graliśmy w wiele gier, które rozwijały logiczne myślenie, a także wybieraliśmy się na wspólne wycieczki rowerowe. Dużą popularnością cieszą się też organizowane warsztaty kulinarne, na których poznajemy nowe smaki, razem gotujemy a następnie… - odbywa się najprzyjemniejsza część, czyli wspólny posiłek. Organizowane są także imprezy okolicznościowe (m. in. Andrzejki, Babski Comber, Dzień Kobiet itp.).


Materiał przekazany przez Animatora Klubu Seniora w Zawadzie


Kontakt

  • Klub realizuje zajęcia w Świetlicy Wiejskiej w Zawadzie, 46–022 Zawada, ul. Oleska 29A
  • Animator Klubu Seniora, Sabina Okos, telefon: 538 637 117