Logo
 

Przedszkole Publiczne


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Informacje ogólne o placówce

Przedszkole Publiczne w Zawadzie mieści się w budynku dostosowanym do potrzeb dziecka w wieku 3-6 lat, mieszczą się tam dwie sale z łazienkami, gabinet terapeutyczny, zaplecze kuchenne. Przedszkole umiejscowione jest w sąsiedztwie Stadniny Koni oraz Parku, wokół budynku jest duży ogród a na nim plac zabaw i mini ogródek warzywny przedszkolaków.  Towarzyszą  nam również stare jabłonie, które pamięta wiele pokoleń, możemy je obserwować cały rok, jak kwitną i owocują.
 
Przedszkole Publiczne w Zawadzie jest placówką spełniającą oczekiwania rodziców w zakresie opieki, wychowania i edukacji dzieci w wieku przedszkolnym. Realizowane zajęcia  rozbudzają zaciekawienie otaczającym światem i twórczo rozwijają zdolności i zainteresowania dzieci, realizowana jest podstawa wychowania przedszkolnego.  

Do przedszkola uczęszcza 40 dzieci, które  podzielone są na dwie  grupy Puchatki i Tygryski. Kameralna atmosfera naszego przedszkola pozwala dzieciom na harmonijny rozwój oraz na wprowadzenie dzieci w społeczność rówieśników, jak również przygotować do dalszej edukacji w szkole.

Placówka współpracuje ściśle z lokalnymi instytucjami m.in. z Sołectwem Zawady, Szkołą Podstawową, Biblioteką Publiczną, Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Księdzem Proboszczem, co wzbogaca wachlarz propozycji oraz działań skierowanych zarówno dla przedszkolaków jak również społeczności lokalnej. Wiele imprez  i przedsięwzięć w placówce obchodzonych jest już cyklicznie. Takimi wydarzeniami są np. Dzień Pieczonego Ziemniaka, Pasowanie na Przedszkola, Dzień Edukacji połączony z wizytą emerytowanych pracowników przedszkola, Święto Pluszowego Misia, Mikołaj połączony z Kiermaszem Bożonarodzeniowym, Wigilia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizowana we współpracy z jej Inicjatorami oraz z Sołectwem Zawada,  Dzień Babci i Dziadka, Powitanie Wiosny, Dzień Matki, Dzień Rodziny połączony z festynem przedszkolnym, Pożegnanie Starszaków.

Wkładamy wiele serca aby dzieci czuły się bezpieczne i szczęśliwe w myśl tego, iż Przedszkole jest początkiem do przyszłego ,,Wielkiego Świata”


                                                                    Materiał przekazany przez Przedszkole Publiczne w ZawadzieKontakt