Logo
 

Mimo deszczu wspólnie sprzątaliśmy "Kolanowskie Laski"


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

W minioną sobotę 20.06.2020 we współpracy z Sołectwami Kolanowice oraz Luboszyce wzięliśmy udział we wspólnej akcji sprzątania „Kolanowskich Lasków”. Mimo niesprzyjającej aury chętnych nie brakowało. Uczestnicy wspólnego sprzątania zapełnili odpadami kilkadziesiąt worków. Po pracy razem  spotkaliśmy się w świetlicy w Kolanowicach na małym poczęstunku przygotowanym wspólnie przez współorganizatorów z Kolanowic, Luboszyc i Zawady. 
 
Jako współorganizatorzy akcji chcieliśmy podziękować za zaangażowanie przedstawicielom Kolanowic oraz Luboszyc. W akcje w ramach Sołectwa Kolanowice zaangażowali Rada Sołecka i Sołtys Kolanowic, Koło DFK Mniejszości Niemieckiej z Kolanowic oraz Mieszkańcy. W ramach Sołectwa Luboszyce zaangażowali się Rada Sołecka i Sołtys Luboszyc, OSP Luboszyce, Koła DFK i BJDM Mniejszości Niemieckiej z Luboszyc oraz Mieszkańcy. W akcję po sąsiedzku włączył się również UKS „Trolik” Opole a relację ze sprzątania zamieszczoną w tym poście przeprowadziła TV Turawa – dziękujemy. Za podjętą współpracę podziękowania kierujemy również do Gminy Łubniany i Gminy Turawa, dzięki niej zostaliśmy wyposażeni w worki i rękawiczki a także mogliśmy przekazać uzbierane nieczystości do odbioru. Wspólnie z nami las sprzątał również Wójt Gminy Turawa Pan Dominik Pikos, za co również dziękujemy.

W ramach Sołectwa Zawada w akcję włączyli się Rada Sołecka i Sołtys Zawady, Stowarzyszenie „Nasza Zawada”, OSP Zawada, Koło DFK Mniejszości Niemieckiej z Zawady, „Klub Seniora” oraz Mieszkańcy. W efekcie dobrej współpracy organizacji w ramach Sołectwa Zawada wszystkim uczestnikom sprzątania mogliśmy zaproponować poczęstunek ciastem, który przygotowało Koło DFK oraz „Klub Seniora” z Zawady, wyposażyć sprzątających w słodkie pakiety żywnościowe i napoje, które przygotowało Stowarzyszenia „Nasza Zawada” czy też zapewnić transport worków ze śmieciami do punktu odbioru odpadów, o co zadbała OSP Zawada. Za przygotowanie poczęstunku i logistykę w dniu sprzątania dziękujemy Paniom Lucji Malek, Sabinie Okos, Justynie Knopp a także Panom Arturowi Pikos, Sebastianowi Moczko i Januszowi Szymańskiemu. Za czynny udział w sprzątaniu z kolei Panom Janowi Blasczyk, Michałowi Złotnik, Dominikowi Pikos, Krystianowi Kulawik i Dominikowi Kulawik.    

Za poświęcony czas - za podjęte prace organizacyjne i sam udział w sprzątaniu serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym. Czynię to tym bardziej, że aura nie zachęcała do wyjścia z domu jednak Państwo pokazaliście, że możemy na siebie nawzajem liczyć! Mimo, że pogoda nam nie dopisała podjęcie wspólnej akcji pozytywnie wpłynęło na międzysołecką a także międzygminną integrację. Jeszcze raz pozdrawiamy koleżanki i kolegów z Kolanowic i Luboszyc!

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z AKCJI SPRZĄTANIA ZNAJDZIECIE PAŃSTWO W GALERII >>>

Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka