Logo
 

"Wigilia dla Seniorów" 2020 była mobilna


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Od  17 lat, co roku w Adwencie spotykaliśmy się wspólnie w Salce Katechetycznej podczas „Wigilii dla Seniorów”, tak miało być i w tym roku (spotkanie planowaliśmy na  20.12.2020). Niestety tym razem ze względu na trwającą pandemię musieliśmy zrezygnować z tej formy organizacji wydarzenia. Chcieliśmy jednak kontynuować inicjatywę rozpoczętą przez naszych poprzedników i w tym trudnym czasie, chociaż w małej części do niej nawiązać postawiliśmy więc na "Wigilię w wersji mobilnej".

„Wigilia dla Seniorów” w Zawadzie tradycyjnie obejmuje swoim zasięgiem teren Sołectwa Zawada i adresowana jest do Mieszkańców w wieku „70+”. Przed świętami Bożego Narodzenia (19 i 20 grudnia 2020) „wigilijna ekipa prezentowa” zapukała do drzwi 127 mieszkańców Zawady przekazując im małe świąteczne upominki.

Dziękujemy seniorom za otwartość i okazaną radość z odwiedzin. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku na powrót  będziemy mogli spotkać się przy wspólnym stole.

W swoim imieniu dziękuję za zaangażowanie w inicjatywę Radnym Rady Sołeckiej. Jako Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Zawada dziękujemy również za współpracę przy organizacji tegorocznej Wigilii partnerom: Parafii p.w. św. Floriana w Zawadzie – Księdzu Proboszczowi oraz Radzie Duszpasterskiej, Mniejszości Niemieckiej – Koło DFK Zawada oraz Radnym Gminnym z Zawady, Stowarzyszeniu „Nasza Zawada” i osobom zaangażowanym m. in. w przygotowanie i roznoszenie upominków!

Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka