Logo
 

Podsumowujemy i dziękujemy za WOŚP 2023 w Zawadzie


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

W ostatnią niedzielę stycznia 2023 roku po raz 15. w Zawadzie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w której od początku grają wspólnie Mieszkańcy Zawady i caluśkiej okolicy!

Po dwóch latach, w których nasze spotkania były ograniczane obostrzeniami sanitarnymi wróciliśmy do pełnej formy organizacji wydarzenia (m. in. z możliwością zaproszenia Państwa na poczęstunek). W tym roku na szczęście również sprzyjały nam  warunki pogodowe, co pozwoliło spotkać się wszystkim bezpiecznie w Parku Wiejskim (w 2022 roku z powodu wichury nie mogliśmy się spotkać na otwartej przestrzeni).

Tradycyjnie kwestowaliśmy od rana. Naszych wolontariuszy (realizujących kwesty w ramach Sztabu WOŚP w Opolu) można było spotkać już od godziny 7.30 na ul. Luboszyckiej i później pod C.H. „Zawada Centrum” przy ul. Bocianowej. Kwestowaliśmy też na terenie Stajni Zawada i oczywiście podczas spotkania „Wielkich Serc” w Parku Wiejskim przy ul. Oleskiej.
 
Zwieńczeniem WOŚP-owej niedzieli było popołudniowe i wieczorne spotkanie w Parku Wiejskim w Zawadzie, w którym od godziny 16.00 (w zamian za złożony datek do puszki) można było na przykład skorzystać z poczęstunku kawą, herbatą i ciastem albo napić się grzańca czy też własnoręcznie upiec kiełbaskę na ognisku. Chętni mogli również licytować przekazane nam przez darczyńców WOŚP-owe gadżety. Jak zawsze gościliśmy także muzyków, którzy prezentowanymi wykonaniami zadbali o bożonarodzeniowy i karnawałowy klimat. Wystąpiła dla nas niezawodna Orkiestra Dęta OSP Węgry złożona z muzyków z całej okolicy. Z akordeonem oswajał nas Florian Czech a w rytmy karnawału poprowadziła zebranych formacja „Magnetix” i DJ „Blucase”. W Parku na najmłodszych czekała też niespodzianka w postaci kącika, w którym wyrósł mały zaczarowany i przy tym bajkowy las. Wśród choinek i śniegu można w nim było spotkać postaci z bajki „Miś Uszatek” i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Podobnie jak w poprzednich latach także i w tym roku w ramach WOŚP Stajnia Zawada zorganizowała swój „dzień otwarty”, podczas którego można było zwiedzić stajenne pomieszczenia i skorzystać z konnych przejażdżek. Poza tym po prostu - miło było nam spotkać przy ognisku znajomych z całej okolicy, co doceniamy!

Niedziela 29 stycznia 2023 była intensywnym dniem, w którym udało się nam wspólnie wesprzeć akcję charytatywną. WOŚP-owe granie zakończyliśmy (po godzinie 20.00), kiedy to wspólnie rozświetliliśmy symboliczne serce, co oficjalnie zakończyło tegoroczny XV Lokalny Finał WOŚP w Zawadzie.

Bardzo dziękujemy wszystkim Państwu – Mieszkańcom Zawady i Mieszkańcom całej okolicy, którzy zagraliście w naszej wspólnej orkiestrze wspomagając ją poprzez datki wrzucone do puszek, służąc wsparciem sponsorskim i pomocą organizacyjną czy też przekazując fanty na WOŚP-owe licytacje.
 
WSPÓLNIE ZEBRALIŚMY KWOTĘ 26823,48 zł i 30 euro!

W imieniu Sołectwa Zawada (Sołtysa i Rady Sołeckiej) chcemy podziękować serdecznie wszystkim współorganizatorom za wspólne działanie i organizację tegorocznego finału WOŚP. Podziękowania kierujemy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie, Wolontariuszy WOŚP 2023, Radnych Rady Gminy Turawa reprezentujących Sołectwo Zawada, do przedstawicieli Inicjatorów Lokalnego Finału WOŚP w Zawadzie, do środowiska Przedszkola Publicznego w Zawadzie oraz do Gminy Turawa.

Za współpracę dziękujemy także „Klubowi Seniora” w Zawadzie i Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzie. Za kolejne wspólne granie dziękujemy Sztabowi WOŚP w Opolu. Podziękowania za wsparcie organizacji imprezy ślemy także do Stajni Zawada i centrum handlowego „Zawada Centrum” oraz do wszystkich Osób, które prywatnie włączyły się w organizację wydarzenia.

 
Za wsparcie w organizacji  poczęstunku przy ognisku, do którego mogliśmy wszystkich zaprosić dziękujemy Państwu Wrzód -„Rzeźnictwo – Wędliniarstwo Wrzód” i Państwu Wodnickim -„Piekarnia Wodnicki” a także anonimowemu darczyńcy. Za udostępnienie samochodów z podestem tworzących scenę dziękujemy firmie „LUKSA Transport” - Marcin Luksa ze Starych Budkowic, oraz Panu Klaudiuszowi Tischbierek i Panu Łukaszowi Tischbierek. Za przygotowanie i montaż sceny dziękujemy Osobom  zaangażowanym w jej powstanie oraz firmie „Usługi Stolarskie Daniel Dudek” wraz z ekipą montażystów. Za montaż namiotu biesiadnego dziękujemy Strażakom OSP Zawada i wszystkim Osobom  pomagającym w tym zadaniu. Podobnie podziękowania kierujemy do dekorujących scenę tj. do wszystkich Osób, które się tego podjęły w tym do uczniów szkoły podstawowej. Za przygotowanie dekoracyjnych serc rozwieszonych w Parku przy okazji WOŚP 2023 dziękujemy z kolei przedszkolakom i personelowi przedszkola, za przygotowanie tekturowych flamingów dziękujemy zaś członkom „Klubu Seniora”, a za przekazanie nam choinek, które także wykorzystaliśmy do dekoracji firmom „Ogrody Połonecki” i „Choinki Pikos”. Za organizację nagłośnienia dziękujemy zespołowi „New Stars” i grupie „SBRT”, z kolei za zapewnienie programu artystycznego Orkiestrze Dętej OSP Węgry, Panu Florianowi Czech, zespołowi – formacji „Magnetix” oraz DJ-owi „Blucase”. Za wsparcie w przygotowaniu rozświetlenia symbolicznego serca dziękujemy firmie „VITIS” Opole – /profesjonalne pokazy pirotechniczne/ a za zabezpieczenie elektryczne firmie „INST-EL”. Chcemy podziękować także wszystkim zaangażowanym w promocję wydarzenia (m. in. za montaż banerów informacyjnych i kolportowanie plakatów). Za przeprowadzenie relacji z WOŚP w Zawadzie dziękujemy redakcjom portalu Opowiecie.info i Turawa TV. Podziękowania składamy również Osobom zaangażowanym w przygotowanie fotorelacji z wydarzenia.
 
Podziękowania ślemy również do wszystkich zaangażowanych w prace organizacyjne (realizacja formalności, planowanie WOŚP, wsparcie wolontariuszy, przygotowanie licytacji, logistyka etc.) i zaangażowanych w prace w Parku i w Świetlicy zarówno przed, w trakcie jak i po  WOŚP, tj. do Osób przygotowujących teren Parku przed WOŚP i dbających o jego uprzątnięcie po wydarzeniu,  Osób przygotowujących otrzymane od darczyńców gadżety na licytacje, Osób organizujących stoisko gastronomiczne (obsługujących stoisko, zapewniających kuchenki i naczynia, przekazujących smalec, ogórki, ciasta, grzane wino i inne wiktuały), Osób montujących i demontujących namiot biesiadny, Osób dbających o zabezpieczenie porządkowe, Osób przygotowujących ognisko i dbających o jego zgaszenie, Osób realizujących licytacje i czuwających nad przebiegiem programu, Osób obsługujących kącik „Misia Uszatka”, Osób przygotowujących poczęstunek dla organizatorów, Osób dbających o transport wolontariuszy i logistykę, Osób pomagających w rozświetleniu symbolicznego serca czy też Osób przygotowujących i doręczających podziękowania do adresatów.
 
Podziękowania kierujemy także do wszystkich darczyńców fantów przekazanych nam na licytacje podczas WOŚP 2023 w Zawadzie.
Fanty przekazali nam (kolejność wymienienia przypadkowa):

Pani Monika i Pan Krystian, Pan Józef z żoną, Pan Krzysztof z żoną, Pan Daniel Dudek „Usługi Stolarskie”, „Elektro Serwis Ochentel” Zawada, Pan Rajmund z żoną, Ochotnicza Straż Pożarna w Zawadzie, „SZIC” Opole – Autoryzowany Dealer KIA, Restauracja „Marcin” Zawada, Studio Urody Joanna Świerc - Opole, ul. Oleska 143, Studio Fryzjerskie „ Prestiż” Żaneta Słowik - Opole ul. Oleska 143, Salon Kosmetyczny „Be Lady”, Patrycja Dobrowolska – Opole ul. Solskiego 8, Pan Artur Pikos, Sołectwo Zawada, Wolontariusze WOŚP 2023 w Zawadzie, Pani Jolanta Perec, Pani Brygida Jaskuła, Stajnia Zawada, Gmina Turawa, Pan Dawid Rychlik, Pan Kordian – darczyńca z Węgier, Stowarzyszenie LZS Zawada, Pan Krzysztof Langner „Pasieka Zawada”, Pan Andrzej Brzeszczak, „Szara Willa” Opole, Państwo Joanna i Andrzej Fronia oraz darczyńcy anonimowi.
 

Fot.  p. Stanisław Ryba i p. Florian Skiba.
W relacji znalazły się również zdjęcia pochodzące od Rady Sołeckiej Sołectwa Zawada, Gminy Turawa a także od p. Dawida Bieniek.

Galeria zdjęć WOŚP 2023

Jeżeli w naszych podziękowaniach o kimś zapomnieliśmy przepraszamy, może to być, /co zaświadczamy z całą mocą/  jedynie efektem przeoczenia w ferworze zadań organizacyjnych.
RAZ JESZCZE WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJEMY!

Sołtys i Rada Sołecka
Sołectwa Zawada


Chciałbym także podziękować Radnym Rady Sołeckiej za Państwa wsparcie, zaangażowanie i współpracę! Wszystkim zaangażowanym bez wyjątku raz jeszcze składam wielkie dzięki za 15. Wspólne granie w WOŚP w Zawadzie!

Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka


Załączniki: