Logo
 

Zapraszamy do udziału w III Wspólnym Szukaniu Jaj Wielkanocnych


Powiększenie

W Niedzielę Wielkanocną (9.04.2023) o godz. 16:00 razem ze współorganizatorami zapraszamy najmłodszych mieszkańców Zawady do wspólnego szukania czekoladowych jajeczek wielkanocnych, które organizujemy na boisku LZS. Będzie to kontynuacja inicjatywy rozpoczętej wraz ze Stowarzyszeniem LZS Zawada w 2019 roku.

Zabawa jest adresowana głównie do najmłodszych (zapraszamy do niej dzieci - najmłodsze pociechy, przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej do klasy ósmej włącznie). Zabawa polega na znalezieniu w określonym czasie słodkości, które zostaną ukryte na terenie boiska LZS i na szkolnym placu zabaw. Naszych poszukiwaczy podzielimy na dwie grupy – Maluchy (najmłodsi do klasy 3 szkoły podstawowej włącznie) i Starszaki (uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej). Po upływie wyznaczonego czasu razem  policzymy ile jajek udało się nam odnaleźć. Uczestnicy, którym uda się znaleźć najwięcej słodyczy zostaną okrzyknięci „najlepszymi poszukiwaczami wielkanocnych jaj”!.  Jajeczka zbieramy wyłącznie do swojego koszyczka – nie zapomnij się w niego wyposażyć!

UWAGA - dla dzieci uczestniczących w wielkanocnych nieszporach (godz. 15:00 kościół p.w. św. Floriana w Zawadzie) czeka bonus w postaci dodatkowych jajek, które będzie można otrzymać po nabożeństwie. Jajka te razem ze znalezionymi na boisku będą się liczyć do łącznej sumy znalezionych słodyczy.   
 
WARUNKI UCZESTNICZENIA W SZUKANIU JAJEK:
  • zabawa adresowana jest do najmłodszych tj. do maluchów, przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej, (starszych gości w czasie poszukiwań zapraszamy na poczęstunek ciastem, kawą i herbatą);
  • dzieciom na terenie boiska dla ich bezpieczeństwa obowiązkowo musi towarzyszyć rodzic lub opiekun;
  • każdy poszukiwacz obowiązkowo musi być wyposażony w koszyczek (jajek nie zbieramy do torebek i innych pojemników!);
  • zalecamy, aby jajek poszukiwać indywidualnie - nie w grupach;

UWAGA! Spotkanie ma charakter zabawy i ma być okazją do integracji NIE POLEGA NA RYWALIZACJI. Zachęcamy rodziców - opiekunów do zaznaczenia tego swoim milusińskim.

Na wielkanocne spotkanie na boisku zapraszamy całe rodziny. Chcemy poczęstować Państwa ciastem, kawą i herbatą oraz wspólnie spędzić trochę świątecznego czasu.


Z a p r a s z a j ą

Sołtys z Radą Sołecką Sołectwa Zawada i Stowarzyszenie LZS Zawada wraz ze współorganizatorami: Mniejszością Niemiecką - Koło DFK Zawada, Radnymi Gminnymi z Zawady, Stowarzyszeniem Nasza Zawada, Parafią p.w. św. Floriana w Zawadzie i Publiczną Szkołą Podstawową w Zawadzie. WSPÓŁPRACA: GMINA TURAWA


W imieniu wszystkich zaangażowanych serdecznie zapraszamy

Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka