Logo
 

Zawada z delegacją na Dożynkach Gminnych 2023 w Bierdzanach


10 września 2023 delegacja Sołectwa Zawada udała się z reprezentacją na obchody Dożynek Gminnych Gminy Turawa do Bierdzan.

Tradycyjnie z propozycją o przewodzenie delegacji na dożynki gminne zwróciliśmy się do organizatorów dożynek parafialnych. W tym roku byli nimi Mieszkańcy zamieszkujący przy ulicach Turawskiej, Skośnej, Szkolnej, Sosnowy Zakątek, Nowej, Polnej, Krótkiej, Piaskowej, Poprzecznej i Brzozowej.
Podjęta współpraca pozwoliła naszej reprezentacji złożonej z przedstawicieli organizatorów parafialnego żniwnioka i reprezentantów Sołectwa w towarzystwie pięknej korony żniwnej uczestniczyć w przejeździe korowodu dożynkowego, podczas którego częstowaliśmy dzieci cukierkami oraz wziąć udział w gminnych obchodach święta plonów reprezentując tam naszą miejscowość.

Podczas dożynek w Bierdzanach w ramach współpracy z Młodzieżową Radą Gminy Turawa pokaz "pierwszej pomocy" przygotowali również młodzi druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie.

Fot. Foto-Video Studio Głowaccy, Stanisław Ryba, UG Turawa - Sabina Kotynia, Damian Spyra

W imieniu swoim jak i Rady Sołeckiej dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację wspomnianej delegacji. Dziękujemy organizatorom dożynek parafialnych za przygotowanie korony, przystrojenie ciągnika i przyczepy dożynkowej a także za udział w naszej reprezentacji. Dziękujemy panom, którzy zadbali o użyczenie ciągnika i przyczepy do przejazdu w korowodzie, panom, którzy użyczyli zadaszoną przyczepę do bezpiecznego przewozu korony i zadbali o jej transport do Bierdzan i raz jeszcze wszystkim skupionym przy tworzeniu naszej wspólnej delegacji. Za pomoc w przygotowaniu i uczestnictwo w delegacji dziękujemy również Radnym Rady Sołeckiej i Radnym Gminnym reprezentującym Sołectwo Zawada.


Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie