Logo
 

Zapraszamy na wieczór autorski poświęcony książce pt. "Odyseja Marianny"


Powiększenie
Powiększenie

Drodzy Mieszkańcy Zawady oraz Wszyscy zainteresowani mamy przyjemność zaprosić Państwa na otwarty wieczór autorski poświęcony książce pt. „Odyseja Marianny” opowiadającej o trudnym życiu ludzi na mazowieckiej wsi przełomu XIX i XX wieku oraz ich pragnieniu poprawy swojego losu, na co zdecydowała się tytułowa Marianna wędrując za chlebem, wolnością i miłością z Polski aż do Ameryki!

Spotkanie będzie doskonałą okazją, aby dać się porwać opowieści, którą przedstawi nam pan Zbigniew Stańczak, mieszkaniec Niwek. Autor podzieli się też z nami warsztatem tj. podstawowymi informacjami przydatnymi do napisania własnej książki. Razem z autorem zachęcamy Państwa, aby podczas spotkania podzielić się również swoimi rodzinnymi wspomnieniami. Będziemy też chcieli wymienić się opowieściami odnoszącymi się do lokalnej historii, – kto wie może, któreś z przywołanych wspomnień, zdarzeń staną się pretekstem do opisania ich właśnie w książce? 

W imieniu organizatorów i autora serdecznie zapraszamy do skorzystania z zaproszenia na wieczór, podczas którego wspólnie chcemy stworzyć okazję, aby popłynęła opowieść…

Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Sołeckiej przy OSP Zawada (ul. Oleska 29A) 11 maja 2023 (czwartek) o godz. 19.00.

Więcej informacji w kontakcie z sołtysem Sebastianem Klotka, tel.: 504251946


Sołtys i Rada Sołecka
Sołectwa Zawada