Logo
 

"Lato w Zawadzie" 2023. 8 i 9 lipca zapraszamy na festyn!


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Festyn „Lato w Zawadzie” to propozycja i zaproszenie do wspólnego powitania lata, co w Zawadzie staramy się umożliwiać od kilkunastu lat.  Podczas tegorocznej odsłony wzorem poprzednich edycji nie zabraknie okazji do rekreacji i aktywności sportowej, a także do wspólnej biesiady, integracji i uśmiechu - do czego wszystkich zachęcamy.

SOBOTA
W tym dniu chcemy aktywnie powitać lato. Zapraszamy uczestników i kibiców na zawody sportowe – turniej piłki nożnej 6-osobowej (zapisy, do 6 lipca, tel.: 783 020 171) i turniej piłki wodnej „Wasserball” z udziałem strażaków [boisko]. Przygotowaliśmy też popołudnie z atrakcjami dla najmłodszych podczas którego dzieci zapraszamy do zabawy z wodzirejem. Starszych gości zapraszamy na wieczorny recital Krzysztofa CRIZZ BIELeckiego, podczas którego królować będzie rock'n'roll a tuż po nim na zabawę taneczną z zespołem Magnetix. W ramach kwesty organizowanej na rzecz chorego Wojtka Feliks z opolskich Grudzic przed zabawą taneczną zapraszamy do udziału w licytacji roweru, z której dochód wesprze leczenie Wojtka.

NIEDZIELA
Drugi dzień festynu upłynie nam pod znakiem wspólnej biesiady pod namiotem. W programie m. in. występy muzyczne najmłodszych artystów (koncert podopiecznych Ogniska Artystycznego Preludium i występ wokalny Anny Gryga), okazja do uśmiechu podczas występu satyrycznego Andrzeja Afanasjewa, pokaz taneczny przygotowany przez stowarzyszenie miłośników tańca, muzyki i kultury  afrokubańskiej Salsa Fuerte Opole i dużo muzyki oraz okazja do wspólnego śpiewania (koncert Mirosława Szołtyska i Kapeli Silesian Tyrol Band). W niedzielę również jest planowana licytacja roweru, z której dochód wesprze leczenie Wojtka Feliks. W niedzielę na terenie festynu pojawią się także wolontariusze kwestujący na potrzeby Domowego Hospicjum dla dzieci w Opolu. Zaprosimy także na popołudniowy tradycyjny ślonski kołołc i dobry kafej a dla najmłodszych przygotowujemy wesoły kącik gier i zabaw, w którym o uśmiech zadba duet pań „JJ” Joanna-Julia. Uzupełnieniem wydarzeń pod namiotem będzie pokaz strażacki w wykonaniu grup młodzieżowych OSP Zawada [boisko] oraz Letnie Spotkanie Miłośników Motoryzacji Dawnej [przy szkole], na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych z całej okolicy. W ramach spotkania goście festynu będą mogli przyjrzeć się pojazdom z bliska a sami uczestnicy wziąć udział w przejeździe ulicami Zawady oraz w efekcie współpracy z Sołectwem Luboszyce także ulicami sąsiednich Luboszyc. O zabezpieczenie przejazdu w ramach współpracy zadbają nasi niezawodni strażacy z OSP. Drugi dzień festynu również zakończymy zabawą taneczną – zaprasza zespół Fiesta.

Na gości jak zawsze będzie czekała też strefa zabaw (dmuchańce) i strefa gastronomiczna oraz stoiska informacyjno-promocyjne, m. in. Poczty Polskiej, Salonu Samochodowego KIA Szic, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, marki Avon i Tupperware – szczegóły na plakacie.

 

W imieniu
Wszystkich Osób i Organizacji skupionych wokół Komitetu Organizacyjnego Festynu

Sołtys i Rada Sołecka
Sołectwa Zawada