Logo
 

Święty Mikołaj odwiedził najmłodszych


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

6 grudnia 2023 mieliśmy okazję gościć w Zawadzie Świętego Mikołaja, który po raz kolejny nie zawiódł i ku radości najmłodszych pojawił się w parafialnym kościele, gdzie po mszy zorganizowano spotkanie z gościem, adresowane do wszystkich chętnych.

Chwila wyczekiwania i… obecni usłyszeli dzwonki, - to był już jasny znak, że Mikołaj jest blisko, - tak, tak nie mylili się i po chwili zobaczyli go w drzwiach... Dzieci powitały świętego pieśnią, którą jeszcze przed chwilą na szybko ćwiczyły. Św. Mikołaj nie krył zadowolenia z takiego przywitania, podziękował za miłe przyjęcie i opowiedział m. in. o tym, jak to przez śnieg, którego w okolicy aż tyle nie widział od dawna musiał przesiąść na dawno nieużywane sanie.

Oczywiście św. Mikołaj zadbał o upominki, które przekazał wszystkim najmłodszym (od przedszkolaków do uczniów klasy ósmej szkoły podstawowej włącznie) obecnym na spotkaniu. Dzieci miały przy tym okazję z bliska przyjrzeć się naszemu gościowi i zamienić z nim kilka zdań.

Cieszymy się z obecności najmłodszych, którzy wraz z rodzicami, opiekunami licznie zjawili się na spotkaniu. Dziękujemy też św. Mikołajowi za odwiedzenie nas w Zawadzie.

Organizatorem wydarzenia tradycyjnie była Parafia p.w. św. Floriana. W tym roku Sołectwo Zawada – jako współorganizator włączyło się w pomoc w jego przygotowaniu. Partnerem wydarzenia była również Gmina Turawa (mikołajowe prezenty przygotowano przy współudziale środków z budżetu gminy).

Fot. Stanisław Ryba


Dziękujemy Parafii p.w. św. Floriana w Zawadzie i Gminie Turawa za wspólne podjęcie organizacji spotkania.

Sołtys i Rada Sołecka
Sołectwa Zawada


Dziękuję także osobiście wszystkim osobom (reprezentującym parafię i sołectwo) zaangażowanym w przygotowanie paczek i pomoc organizacyjną.

Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka