Logo
 

W Parku Wiejskim w Zawadzie królowała książka


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Sołectwo Zawada współpracując z Publiczną Szkołą Podstawową w Zawadzie oraz z Filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawadzie 7.06.2023 podjęło wspólną inicjatywę organizacji w  Parku Wiejskim w Zawadzie Pikniku Czytelniczego „Z książką w plenerze”.

Wydarzenie było kontynuacją projektu edukacyjnego „Książka mojego dzieciństwa” prowadzonym w szkole oraz realizacją IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.  

Podczas spotkania dzieci z Przedszkola Publicznego oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej a także mieszkańcy, którzy odwiedzili piknik mogli wziąć udział m. in. we wspólnym czytaniu wierszy dla dzieci i wymienić się książką. Nie zabrakło też zabaw ruchowych i tańców.

Uczniowie klas I-III podczas warsztatu namalowali także postaci ze swoich ulubionych książek. Na uczestników wspólnego malowania czekała słodka niespodzianka przygotowana przez Sołectwo Zawada a prace w ramach małej wystawy można było podziwiać w Parku Wiejskim prawie do wieczora (plenerową wystawę przerwała burza).Dziękujemy za zaproszenie nas, jako Sołectwa Zawada do współpracy. Gratulujemy przy tym inicjatywy koordynatorom reprezentującym GBP i PSP, tj. paniom Sabinie Kozołup i Joannie Kęsik. Dziękujemy również za zaangażowanie dyrekcji i nauczycielom naszej Szkoły i Członkom Rady Sołeckiej.


Fot. Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzie i Rada Sołecka Sołectwa Zawada
Więcej zdjęć do zobaczenia w GALERII Piknik Czytelniczy "Z książką w plenerze", 7.06.2023


Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka