Logo
 

Wspólnie odnaleźliśmy ponad 2500 czekloladowych jajek wielkanocnych!


W Niedzielę Wielkanocną 9.04.2023 po raz trzeci zaprosiliśmy najmłodszych do "Wspólnego Szukania Jaj Wielkanocnych" 2023 w Zawadzie.

Mimo niezbyt wiosennej pogody uczestnicy nie zawiedli i licznie zjawili się na boisku LZS Zawada by odnaleźć czekoladowe jaja. Słodyczy szukaliśmy w dwóch grupach – najmłodsi szukali ich na szkolnym placu zabaw a starsi na boisku LZS. Oprócz jajek na poszukiwaczy czekała niespodzianka – gdzieniegdzie na terenie poszukiwań „ukryły się” również czekoladowe zające. Podobnie jak w poprzednich latach bonusowe jajka można było otrzymać również w kościele podczas wielkanocnych nieszporów.
 
„Mali poszukiwacze” bardzo sprawnie poradzili sobie z odszukaniem słodyczy. W niespełna 30 minut dzieci odnalazły blisko 2700 jaj. Najlepsi poszukiwacze do swoich koszyczków uzbierali ich np. 174, 123, 90 i 75 sztuk.

Oprócz zabawy dla najmłodszych wszystkich gości, którzy pojawili się na boisku zaprosiliśmy też na słodki poczęstunek. Można było napić się kawy i herbaty a także skosztować napojów owocowych oraz poczęstować się słodyczami i ciastem.

Dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom za udział w  zabawie i już dziś zapraszamy na kolejną edycję.


Tegoroczne III Wspólne Szukanie Jaj Wielkanocnych 2023 w Zawadzie przygotowali: Sołectwo Zawada (Sołtys i Rada Sołecka) oraz Stowarzyszenie LZS Zawada przy współpracy z Mniejszością Niemiecką – Koło DFK z Zawady, Radnymi Gminnymi z Zawady, Stowarzyszeniem „Nasza Zawada”, Parafią p.w. św. Floriana w Zawadzie,  Publiczną Szkołą Podstawową w Zawadzie i „Klubem Seniora”. W organizację spotkania włączyła się również Gmina Turawa.

Dzięki wspólnemu działaniu udało się nam m. in. zapewnić słodycze, wypieki i napoje, którymi mogliśmy poczęstować gości oraz zakupić 3000 czekoladowych jajek (jajka rozdano w kościele i odnaleziono na boisku).
Dziękujemy wszystkim współorganizatorom za podjętą współpracę.


Dziękujemy także zaangażowanym w prace  „na ostatniej prostej” tj. na boisku - Pani Sabinie Okos, Państwu Ewie i Krystianowi Kulawik, Państwu Joannie i Tomaszowi Gryga, Pani Małgorzacie Okos, Panu Krystianowi Pikos, Panu Beniaminowi Czech, Panu Martinowi Pikos, Panu Januszowi Szymańskiemu, Panu Krzysztofowi Misiak, Panu Andrzejowi Krok i Panu Stanisławowi Ryba.


Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian KlotkaFot. Stanisław Ryba dla Rady Sołeckiej Sołectwa Zawada
Więcej zdjęć znajdziesz w GALERII  Wspólnego Szukania Jaj Wielkanocnych w Zawadzie 2023

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie