Logo
 

Dziękujemy za WOŚP 2021!


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Tegoroczny finał WOŚP w Zawadzie (31.01.2021) był jego trzynastą edycja realizowaną w naszej miejscowości. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Państwu, którzy mimo niesprzyjających warunków związanych z trwającą pandemią koronawirusa zagraliście razem z nami zachowując przy tym reżim sanitarny!

Był to bez wątpienia inny finał z kilku względów. Niepewność, co do możliwości organizacji wydarzenia, zmiana terminu ogólnopolskiego finału, godziny spędzone w ramach Sztabu na rozważaniach, co możemy zorganizować a czego nie i jaką formę ma przyjąć finał, aby zachować przestrzeganie reżimu sanitarnego skutecznie wytrącały pozytywną atmosferę i energię, jaka towarzyszyła nam przy organizacji dotychczasowych edycji. Ostatecznie jednak na krótko przed nowo wyznaczoną datą finału zdecydowaliśmy się na jego organizację w mocno ograniczonej formie zastępując pewne stałe elementy wydarzenia nowymi, w większości wynikającymi z obowiązujących ograniczeń. Po raz pierwszy od 2009 roku nie zagrała nam na żywo orkiestra dęta, musieliśmy również zrezygnować z organizacji koncertów, nie mogliśmy Was poczęstować ciastem, kawą i herbatą czy zaprosić  do tradycyjnego własnoręcznego pieczenia kiełbasek przy ognisku. Nie odbyły się także „licytacje na żywo” a pokaz fajerwerków zastąpiło rozświetlenie symbolicznego serca. Mimo trudnej od strony organizacyjnej sytuacji udało się nam zaprosić Was jednak na „Spacer Wielkich Serc”, który zorganizowaliśmy w Parku Wiejskim. Spacer był kulminacyjnym punktem realizowanych w tym dniu kwest ulicznych a dodatkową jego atrakcją była zimowa aura i towarzyszący jej dawno nieoglądany u nas śnieg. W tym roku udało się zorganizować kwesty w większej ilości miejsc, gdzie nasi wolontariusze pojawiali się od rana. W ten sposób chcieliśmy umożliwić jak największej ilości osób możliwość wsparcia zbiórki. Kwestowaliśmy  oprócz tradycyjnych punktów jak Park Wiejski i ulica Luboszycka także na terenie „Stajni Zawada” oraz na  parkingu Centrum Handlowego „Zawada Centrum”. Nasze licytacje przeniosły się z kolei do internetu, gdzie w tygodniu poprzedzającym WOŚP można było licytować przekazane przez darczyńców fanty wirtualnie a odebrać je w czasie spaceru. Popołudniowemu spacerowi towarzyszyło ciepło z ustawiony koksowników, muzyka w tle a otwartość  i żar serc symbolizowało płonące ognisko i rozświetlone na koniec spotkania flarami serce przy scenie. Podczas tegorocznego WOŚP organizatorzy i goście wspomnieli również pamięć jednego z inicjatorów zawadzkiego WOŚP śp. Joachima Klotka zmarłego przed rokiem w dniu finału. Tegoroczny finał był inny - z mniejszą dawką uśmiechu jednak realizowany z podobnym  zaangażowaniem entuzjazmem, zadowoleniem z możliwości pomocy i nadzieją na lepsze jutro!

Mieszkańcy Zawady i Goście z całej okolicy jak zwykle nie zawiedli!. Dziękujemy!!!.  Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim Państwu z Zawady i całej okolicy, którzy zagraliście razem w naszej wspólnej Orkiestrze, a także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania finału. Razem zebraliśmy 16.462 zł i 20 euro. Przy tak mocno ograniczonej formie wydarzenia wynik bardzo cieszy i pokazuje, że „Wielkie Serca” potrafią mimo trudnego czasu zagrać razem!

Przygotowanie wydarzenia, nawet w tegorocznej ograniczonej formie wymaga zawsze współpracy szerokiego grona organizatorów, możemy zaryzykować stwierdzenie, że w tym roku ta organizacja wymagała nawet i więcej pracy szczególnie na etapie planowania i rozważania możliwości co miało związek przede wszystkim ze wspomnianą niepewnością i koniecznością dostosowywania planów „w biegu” do zmieniającej się sytuacji. Tym bardziej cieszymy się z zaangażowania wszystkich, którzy współtworzyli lokalny finał WOŚP 2021 w Zawadzie.

Jako Sołtys i Rada Sołecka, której przez inicjatorów oraz wszystkich współpracujących przy wydarzeniu powierzono koordynację organizacji finału chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy szczególnie wszystkim współorganizatorom a wśród nich: Członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie, Dyrekcji oraz Pracownikom i Podopiecznym Publicznego Przedszkola w Zawadzie, Radnym Gminnym reprezentującym Zawadę, Inicjatorom lokalnego Finału WOŚP, za wsparcie udzielane nam od pierwszej edycji finału, Wolontariuszom WOŚP 2021 i Sztabowi WOŚP Opole za organizację i rozliczenie zbiórek, Gminie Turawa za podjętą współpracę, Grupie SBRT, Zespołowi Borneo oraz Panu Marcinowi Czernia za obsługę nagłośnieniową a także „Stajni Zawada” oraz Osobom zaangażowanym w prace w parku przed i po imprezie, Osobom zaangażowanym w promocję wydarzenia w tym kolportaż plakatów, Osobom przygotowującym i montującym oznaczenia sanitarne, Osobom obsługującym internetowe licytacje i dbającym o wydanie wylicytowanych gadżetów, Osobom dbającym o zabezpieczenie porządkowe i realizację wytycznych sanitarnych, Osobom zapewniającym transport wolontariuszy, Osobom przygotowującym dekoracje, firmom wspierającym przygotowanie dekoracji (OMAN i Vitis, Gijon Serwis Połonecki i Choinki Pikos), Osobom dbającym o odśnieżenie alejek parkowych, Osobom przygotowującym ognisko, Osobom dbającym o rozświetlenie symbolicznego serca, Osobom, które wsparły przygotowanie poczęstunku dla organizatorów i wolontariuszy (w tym Stowarzyszeniu „Nasza Zawada” za organizację napojów i firmie Rzeźnictwo - Wędliniarstwo Wrzód za przekazanie wyrobów), Osobom przygotowującym podziękowania dla zaangażowanych oraz Osobom dostarczającym podziękowania do adresatów a także wszystkim Państwu uczestniczącym w kwestach! Za przekazane fanty na tegoroczne licytacje dziękujemy z kolei: Pani Monice i Krystianowi z rodziną, Panu Rajmundowi Okos, firmie Elektro-Serwis Zawada, Panu Kacprowi Kluczny, Stowarzyszeniu „Nasza Zawada”, Pani Brygidzie Rychlik, Panu Danielowi Dudek, Pani Jolancie Perec, Sztabowi WOŚP Opole, Pani Weronice Langner, Gminie Turawa, Pasiece „Hanisz i syn”, Stowarzyszeniu „LZS Zawada”, Panu Arturowi Parkitnemu, Pracownikom sklepu „Biedronka” w Zawadzie, Panu Stefanowi Połoneckiemu i Panu Grzegorzowi Klaub.

Oczywiście nie chcemy pominąć nikogo w podziękowaniach, raz jeszcze dziękujemy wszystkim, a jeżeli o kimś byśmy zapomnieli informujemy, że może to być jedynie efektem niedopatrzenia, które czasem zdarza się podczas prac organizacyjnych.

Z podziękowaniami za współpracę
Sołtys i Rada Sołecka
Sołectwa ZawadaZe swojej strony do grona Osób, firm, organizacji  i instytucji wspierających tegoroczny finał WOŚP w Zawadzie, którym dziękujemy za współpracę chciałbym dołączyć jeszcze Radnych Rady Sołeckiej. Dziękuję również za Państwa zaangażowanie i współpracę!.

Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka


WOŚP w Zawadzie tworzyliśmy od początku razem, tworzymy także i dziś. Mamy nadzieję, że będziemy mogli razem tworzyć ją także w przyszłości. Dziękujemy raz jeszcze  za zgrane zagranie we wspólnej Orkiestrze!