Logo
 

Dożynki 2021. Dziękujemy za współpracę przy organizacji i obecność


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

We wrześniu mieliśmy okazję spotkać się na pikniku dożynkowym w ramach Dożynek Sołeckich Sołectwa Zawada 2021 zorganizowanych w terminie Dożynek Parafialnych (18-19.09.2021).  Dziś chcemy podziękować za współpracę i udział. Wydarzenie organizowaliśmy z myślą o umożliwieniu spotkania się mieszkańców i gości po długim okresie, w którym takich okazji byliśmy pozbawieni. Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała, a spotkanie odbywało się w reżimie sanitarnym cieszymy się, że mogliśmy wspólnie podjąć próbę „powrotu” do realizacji wydarzeń służących integracji lokalnej społeczności.


Dożynki Sołeckie 2021 rozpoczęliśmy w sobotę 18.09 od strażackiej aktywności w turnieju piłki wodnej „Wasserball”. Zawody odbyły się w iście mokrej aurze, niestety była to pochmurna i deszczowa sobota, ale na szczęście nie przeszkodziło to strażakom z okolicy w zaciętej rywalizacji. Wieczorem pod namiotem goście mogli bawić się na zabawie tanecznej z zespołem „Borneo”. Główna część dożynek przypadała na niedzielę 19.09 - w terminie parafialnego żniwnioka. Święto plonów rozpoczęło się przed południem sumą w kościele p.w. św. Floriana a na palcu festynowym po południu od przybycia uczestników II zawadzkiego „Zjazdu Motocykli Wszelkich i Samochodów Zabytkowych” oraz występu podopiecznych Prywatnego Ogniska Artystycznego „Preludium”. Po nieszporach dożynkowych spod kościoła wyruszył dożynkowy korowód, w którym oprócz korony żniwnej, starostów, orkiestry i „wesołych korowodów” udział wzięli właściciele motocykli i samochodów uczestniczący w zjeździe. Niedziela, choć nie najcieplejsza była już słoneczna, co pozwoliło Mieszkańcom i Gościom spotkać się na wspólnej biesiadzie pod namiotem. Po błogosławieństwie chleba na scenie wystąpiła dobrze nam w Zawadzie znana Orkiestra Dęta z Parafii Luboszyce i Łubniany a o dobry humor zadbał Grzegorz Stasiak w programie humorystyczno-muzycznym. Uczestnicy mogli posilić się kawą i ciastem oraz skorzystać ze stoisk gastronomicznych, czy dmuchawców. We współpracy z Gminą Turawa zorganizowano również gminny punkt informacyjny nt. szczepień przeciw koronawirusowi. Miłośnicy piłki nożnej mieli okazję obserwować mecz opolskiej klasy B, w którym mierzyły się LZS Zawada i LKS Groszmal Opole a fani motoryzacji podziwiać z bliska samochody zabytkowe i motocykle wszelkie na placu pod szkołą. Na koniec popołudnia na scenie nagrodzono uczestników zlotu wybierając najpiękniejszy motocykl i samochód oraz rozlosowano główne nagrody w „Zawadzkiej Cegiełce”. Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem „New Stars”   


Organizacja imprezy nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie całego grona aktywnych osób. Doceniając zaangażowanie chcemy bardzo podziękować wszystkim uczestniczącym w realizacji wydarzenia za poświęcony czas i Państwa wkład w realizację imprezy.
Jako Sołtys i Rada Sołecka chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji dożynek Sołectwa Zawada 2021. Dziękujemy szczególnie wszystkim współorganizatorom a wśród nich tworzącym Komitet Organizacyjny Członkom Stowarzyszenia LZS Zawada, Członkom OSP Zawada, Radnym Gminnym reprezentującym Zawadę, Członkom „Klubu Seniora” z Zawady, Członkom Mniejszości Niemieckiej z Koła DFK Zawada, Członkom Stowarzyszenia „Nasza Zawada” i wszystkim Osobom Zaangażowanym. Podziękowania za pomoc w realizacji wydarzenia kierujemy również do Gminy Turawa. Za współpracę przy organizacji dziękujemy także Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzie, Parafii p.w. św. Floriana w Zawadzie oraz Prywatnemu Ognisku Artystycznemu „Preludium”.

Podziękować chcemy również organizatorom Dożynek Parafialnych za podjęta współpracę oraz wszystkim Osobom, które wspomagały nas podczas prac już bezpośrednio przy samym wydarzeniu - przed, w trakcie i po dożynkach. Dziękujemy wspomagającym montaż namiotów festynowych w tym również przedstawicielom młodzieży. Dziękujemy dbającym o dekoracje, dbającym o promocję, realizującym niezbędne zakupy, dbającym o transport korony żniwnej i orkiestry dętej. Dziękujemy delegacji towarzyszącej koronie w korowodzie i osobom zapewniającym logistykę podczas szeregu prac organizacyjnych. Dziękujemy starostom dożynek sołeckich, dbającym o porządek oraz czystość i bezpieczeństwo na terenie imprezy, wyznaczającym parkingi,  zabezpieczającym przejazd korowodu dożynkowego, organizującym zjazd motocykli i samochodów, przygotowującym fotorelację z wydarzenia, przygotowującym „Zawadzką Cegiełkę”, przygotowującym i serwującym ciasto oraz kawę, organizującym poczęstunek dla pracujących przy montażu i demontażu namiotów. Dziękujemy osobom organizującym wydarzenia towarzyszące m. in. mecze oraz turnieje, uczestnikom korowodu dożynkowego, właścicielom stoisk funkcjonujących podczas dożynek, wykonawcom programu artystycznego, dbającym o zapewnienie energii elektrycznej i zapewniającym obsługę nagłośnienia. Za pomoc przy organizacji podestu tanecznego dziękujemy z kolei serdecznie Sołectwu Zakrzów Turawski.

Wydarzenia nie moglibyśmy zrealizować bez wsparcia darczyńców - sponsorów. Bardzo za Państwa otwartość dziękujemy. Dożynki Sołeckie 2021 w Zawadzie wsparli (kolejność zapisu jest losowa):

 „ELEKTROSERWIS ZAWADA”; RZEŹNICTWO-WĘDLINIARSTWO WRZÓD; USŁUGI STOLARSKIE – DANIEL DUDEK; „STEGU”, USŁUGI TRANSPORTOWE – JERZY WIENCH; RESTURACJA „MARCIN”; INSTALACJE ALARMOWE „HORIZON” – RAFAŁ BADOWSKI; „SEGET” – SZŁUNKI; „LANGOSZ” – USŁUGI DŹWIGOWE I PODNOŚNIKI KOSZOWE; SERWIS I STACJA KONTROLI POJAZDÓW „NOWAK”; USŁUGI TRANSPORTOWE – KRYSTIAN KULAWIK; USŁUGI GEODEZYJNE – KRZYSZTOF PAWLETA; USŁUGI DEKARSKIE – PIOTR DŁUGOSZ; GOSPODARSTWO ROLNE – MATEUSZ STACHOWIAK; PRODUCENT ŚWIERKA SREBRZYSTEGO „CHOINKI PIKOS”; HURTOWNIA SPOŻYWCZA „AGRA” – ROMAN KOZIEŁ; URZĄDZENIA DO PRODUKCJI I TRANSPORTU BETONU „TARCO”; CUKIERNIA „BIHUN & MALORNY”; GRAWEROWANIE I CIĘCIE LASEREM „AB LASER TECHNIK”; STAJNIA „HARLEY” ZAWADA, PIEKARNIA WODNICKI, „SZKÓŁKI OLSZANOWSKI” – DRZEWA, KRZEWY, BYLINY; LECZNICA DLA ZWIERZĄT „PRIMO-VET”; DEKARSTWO – MAREK DŁUGOSZ; „ZAWADA CENTRUM” – KAWIARNIA „SOPELEK”, „MYJNIA ZAWADA”; PIEKARANIA HUBERT MOJ; INSTALACJE ELEKTRYCZNE „INST-EL”, SPÓŁDZIELNIA „SAMOPOMOC CHŁOPSKA” W TURAWIE; P.H.U „OMAN”; USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE „MOC BUD” – SEBASTIAN MOCZKO; „DMUCHAŃCE ZAWADA” – RAFAŁ FRONIA; PAN KRZYSZTOF MATEJA, PAŃSTWO JÓZEF I SYLWIA, PAŃSTWO MONIKA I KRYSTIAN, PAN KRZYSZTOF Z ŻONĄ, PAN BERNARD Z ŻONĄ,


Oczywiście w podziękowaniach nie chcemy pominąć nikogo spośród współorganizatorów, osób zaangażowanych i darczyńców i raz jeszcze dziękujemy wszystkim!, a jeżeli o kimś byśmy zapomnieli informujemy, że może to być jedynie efektem niedopatrzenia, które czasem zdarza się podczas prac organizacyjnych.

Z podziękowaniami za współpracę
Sołtys i Rada Sołecka
Sołectwa ZawadaZe swojej strony do grona Osób, firm, organizacji  i instytucji wspierających organizację Dożynek Sołectwa Zawada 2021, którym dziękujemy za współpracę chciałbym dołączyć jeszcze Radnych Rady Sołeckiej. Dziękuję również za Państwa zaangażowanie!

Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka
 

Fot. Krystian Komor, OSP Zawada, Rada Sołecka Sołectwa Zawada