Logo
 

Zapraszamy na Martinstag 2021 w Zawadzie


Powiększenie

Zapraszamy do udziału w obchodach Dnia Świętego Marcina!

Mniejszość Niemiecka (Koło DFK Zawada) oraz Parafia p.w. św. Floriana w Zawadzie przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Zawadzie, Sołtysem i Radą Sołecką Sołectwa Zawada oraz Publiczną Szkołą Podstawową w Zawadzie zapraszają Wszystkich do udziału w Martinstagu!

Obchody zaplanowano na 12 listopada 2021 (piątek). Rozpoczną się one przywitaniem Świętego Marcina na placu przy Szkole Podstawowej w sąsiedztwie boiska LZS. Zapraszamy Państwa tam już o godz. 16.30. Około godz. 17.00 spod szkoły wyruszy tradycyjny pochód dzieci z lampionami do kościoła na Mszę Święta, która rozpocznie się około godziny 17.30. W związku z zamknięciem ulicy Kolanowskiej w rejonie ulicy Luboszyckiej przemarsz przejdzie ul. Kolanowską w kierunku ulicy Bocianowej, i dalej ulicą Bocianową  i ulicą Luboszycką. Po Eucharystii organizatorzy zapraszają Wszystkich na spotkanie familijne w faraskim ogrodzie za plebanią. Tam też przy okazji Dnia Świętego Marcina chcemy wspólnie cieszyć się ciągle Jubileuszem Konsekracji naszego kościoła.

Wzorem Świętego Marcina chcemy też się dzielić z innymi! Będzie ku temu okazja – podczas tegorocznego Martinstagu możemy wesprzeć zbiórkę na rzecz „Domu Nadziei – dla Biednych i Potrzebujących” w Opolu, do czego serdecznie zachęcamy!Dziękujemy za zaproszenie do współorganizacji wydarzenia.

W imieniu wszystkich organizatorów serdecznie zapraszamy!

Sołtys i Rada Sołecka
Sołectwa Zawada