Logo
 

Gry, przyrządy do ćwiczeń i książki trafiły do przedszkola, szkoły i biblioteki w Zawadzie


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Miło nam poinformować, że inicjatywy Rady Sołeckiej na przełomie grudnia i stycznia udało się nam wesprzeć działalność placówek oświatowych i kulturalnych w naszym sołectwie przekazując do nich przyrządy do ćwiczeń, nowe pozycje książkowe i zestawy gier planszowych. Dziś, po dłuższym czasie, gdy wiemy, że okazały się tam przydatne informujemy o tym zainteresowanych.

Do Przedszkola Publicznego w Zawadzie trafiły przyrządy do ćwiczeń, które są wykorzystywane przez przedszkolaków w ramach zajęć ruchowych. Do Szkoły Podstawowej przekazaliśmy zestaw gier planszowych wykorzystywanych w szkolnej świetlicy.  Zasoby Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawadzie powiększyły się zaś o kilka pozycji książkowych, z których skorzystają czytelnicy.

Gry, książki oraz przyrządy do ćwiczeń zakupiliśmy ze środków budżetu Gminy Turawa w ramach gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

W poprzednich latach w Sołectwie Zawada przy współudziale środków z tegoż programu organizowano m. in. spotkania edukacyjne, kurs pierwszej pomocy, przedstawienia i występy artystyczne adresowany do dzieci oraz cykl zajęć gimnastycznych dla chętnych mieszkańców. Realizacja podobnych inicjatyw w czasie pandemii koronawirusa okazała się niemożliwa stąd inicjatywa doposażenia placówek z terenu naszego sołectwa.     

Na zestaw do ćwiczeń składają się pachołki, woreczki, drabinka, drążki gimnastyczne. Zestaw gier planszowych tworzą m. in. gry o nazwie „Skoczki”, „Nie mów tak, nie mów nie”, czy „5 sekund duo”. Wśród książek znalazły się m. in pozycje historyczno - społeczne jak „Krucjaty. Arabska perspektywa” czy „Kwestia rosyjska. Jak budowano naród i imperium” jak również pozycje popularne jak „Świąteczny nieznajomy” czy „W głębi lasu”. Książki są dostępne w Bibliotece Publicznej w Zawadzie (ul. Oleska 21).


Informację w imieniu Rady Sołeckiej
przekazał Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian Klotka