Logo
 

"Serce na nakrętki" w Zawadzie - można już pomagać!


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

MOŻNA JUŻ POMAGAĆ KORZYSTAJĄC Z ZAWADZKIEGO „SERCA NA NAKRĘTKI”

Tuż przed Wielkanocą w Parku Wiejskim w Zawadzie zainstalowano konstrukcję czerwonego serca służącą do zbierania plastikowych nakrętek (tylko plastikowe!). Instalacja pod nazwą „ZAWADA Dar Serca” powstała w efekcie wspólnej inicjatywy Sołtysa i Rady Sołeckiej Sołectwa Zawada oraz Stowarzyszenia „Nasza Zawada”. Tworzono ją z myślą o umożliwieniu zainteresowanym całorocznej aktywności na polu wspierania akcji charytatywnych. Lokalizacja instalacji - w Parku Wiejskim nie jest przypadkowa. Tu od 2009 roku organizowany jest lokalny finał WOŚP, przez co Park poza innymi swoimi funkcjami zyskał również charytatywny charakter.

Powstanie „Serca na Nakrętki” sfinansował anonimowy Mieszkaniec Zawady. Serce o dedykowanym kształcie i napisie wykonał Pan Roman Pytel a jego montaż wspomógł Pan Gerard Słota – dziękujemy!. Dziękujemy przy okazji również Członkom Stowarzyszenia „Nasza Zawada” i Członkom Rady Sołeckiej za zaangażowanie w realizację wspólnej inicjatywy.

 

DZIŚ RUSZYŁA PIERWSZA OFICJALNA ZBIÓRKA Z WYKORZYSTANIEM ZAWADZKIEGO „SERCA NA NAKRĘTKI”

Z założenia chcemy, aby nakrętki były zbierane na konkretne cele, tak, aby ich darczyńca miał świadomość, komu lub w czym pomaga stąd na boku serca będziemy umieszczać informacje, na jaki konkretny cel aktualnie prowadzimy ich zbiórkę.

Od dziś każdy chętny może w niej wesprzeć 6 letnią Paulinkę z Opola, która choruje na neurofibromatozę typu 1. Uzbierane w czasie trwania zbiórki nakrętki chcemy sukcesywnie przekazywać opiekunom Paulinki. Środki uzyskane przez nich ze zbycia nakrętek w wyspecjalizowanych punktach odbioru będą przeznaczone na zakup leku hamującego rozwój choroby. Nasza zbiórka potrwa do końca lipca 2021. Zachęcamy do udziału!


PS.
Propozycje organizacji kolejnych zbiórek można zgłaszać sołtysowi, członkom Rady Sołeckiej i członkom Stowarzyszenia „Nasza Zawada”. Zasady zbiórki będziemy omawiać po nawiązaniu kontaktu z potencjalnym adresatem.Ze swojej strony dziękuję Członkom Stowarzyszenia „Nasza Zawada” oraz Członkom Rady Sołeckiej za podjęcie wspólnej akcji! Aktualna zbiórka prowadzona jest także we współpracy z Przedszkolem Publicznym, za co również w imieniu organizatorów (Stowarzyszenia „Nasza Zawada”, Rady Sołeckiej i swoim) dziękuję.

Sołtys Sołectwa Zawada
Sebastian KlotkaFot. Stowarzyszenie "Nasza Zawada" oraz Rada Sołecka Sołectwa Zawada