Logo
 

Udana sąsiedzka współpraca Kolanowic, Luboszyc i Zawady


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Wspólną akcję, której w tym roku gospodarzem było Sołectwo Kolanowice razem zorganizowały Sołectwa Kolanowice, Luboszyce i Zawada. Razem przy udziale około 40 osób zebrano ponad 3000 litrów śmieci, w tym butelki, opony i stare meble.

Akcja odbyła się w ramach nawiązanej przed rokiem (czerwiec 2020) sąsiedzkiej współpracy polegającej na wzajemnym wsparciu w realizacja zadań służących lokalnym społecznościom danych miejscowości. Wtedy inicjując współpracę wspólnie sprzątaliśmy obrzeża lasu na pograniczu Kolanowic, Luboszyc i Zawady – tzw. Kolanowickich lub inaczej Kolanowskich „Lasków”. W tym roku była to realizacja potrzeb Sołectwa Kolanowice a przy okazji następnych edycji zostaną, co wspólnie uzgodniono uwzględniane potrzeby pozostałych współpracujących ze sobą sołectw tj. Zawady i Luboszyc.Dziękujemy Sołtysom, Radom Sołeckim oraz Mieszkańcom Kolanowic i Luboszyc tworzącym reprezentacje swoich miejscowości za realizację wspólnej inicjatywy. Miło nam było po raz kolejny wspólnie razem z Wami spotkać się przy pracach w naszej okolicy! Dziękujemy również Sołectwu Kolanowice za przygotowanie poczęstunku!

Sołtys i Rada Solecka
Sołectwa ZawadaZe swojej strony bardzo dziękuję reprezentacji Zawady składającej się ze starszych i młodszych Mieszkańców za poświęcony czas, zaangażowanie oraz dbanie o kontynuację dobrosąsiedzkiej współpracy!. Pani Sabinie dzięki też za przygotowanie ciasta na poczęstunek, którym podzieliliśmy się również z ekipami z Kolanowic i Luboszyc.

Sebastian Klotka
Sołtys Sołectwa Zawada


Fot. Rada Sołecka Sołectwa Kolanowice oraz Rada Sołecka Sołectwa Zawada